Uzmanlar

Home /

0

Uzmanlar

HPV'liyim penis içinde aşırı yanma ve sızlama var… (14 posts)

Topic tags: penis içinde yanma, yanma
  • Profile picture of HatayParisVan HatayParisVan said 5 years ago:

Hocam merhaba,

bende yaklaşık 10 aydır hpvliyim. Cilt doktoru tarafından 2 kez krio oldum.Fakat son iki aydır sadece penisimin içinde aşırı yanmalar hissediyorum.İdrar yparken falan degil normal zamandada sürekli olmasada gün içinde uzun bir süre yanmalarım oluyor. Krio yapılırken doktoruma sordum ürolog tarafından muayne edilmelisin dedi.

Bende gecen hafta Ürologa gittim. idrar testi, sperm testi, üriner ultrason yapıldı.Ve hepsi temiz çıktı.Ürolog doktorum (proftu) hiç bişeyin yok, ayaklarını sıcak tut, ihlamur iç bol bol, kafanı takma dedi ve ilaç yazmadan gönderdi beni.

Bu ana kadar tüm doktorlar idrar yollarıma vs baktı. Ama benim sorunum idrar yaparken falan degil normal zamanlardaki yanmalar.Şuanda bile penisin içinde inanılmaz yangı var yanmalar var.

Sizden ricam bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz.? HPV nin bu tarz penis yanmaları gibi belirtileri varmı?

inanın kafam çok karıştı.

ilginiz için teşekür ederim.2 ay öncede iki çeşit ilan kullanmıştım. onuda mail adresi verirseniz size yazabilirim, yada benim mail-msn : hatayparisvan@hotmail.com

Şimdiden çok ama çok teşekür ederim.

• Profile picture of abc abc said 5 years ago:

arkadaşım kafana takma benimde ilk zamanlar öleydi en iyi profu buldum ve gittim adam dedi psikolojik etkilenmişsin hiçbişe yok senin idrar yollarında dedi hiç takılma sal gitsin.benim kasıklarım heryerim ağzrıyordu ve hep bi yanma hissi gibi bişeler oluyordu ama ne zamanki hpv ye alıştım ne yanma kaldı nede ağrı:)

• Profile picture of HatayParisVan HatayParisVan said 5 years ago:

öyle olsun istiyorum, ama bazen okadar çok yanıyor ki yuh diyorum, bazende hiç aklıma gelmiyor, umarım dediğin gibidir.

Doktor beyinde tavsiyesini merak ediyorum.ama umarım senin dediğin gibi psikolojiktir.

• Profile picture of drmedusa drmedusa1p said 5 years ago:

kronik prostatit isimli hastalık ile uyuşuyor şikayetleriniz. genelde bu hastalıkta zaten prof dr nin yaptırdığı testler normal çıkar)) ama penisin içindeki kanalda biber gibi yanma yapar. boşalırken yanma kasık ağrısı yapar.

• Profile picture of HatayParisVan HatayParisVan said 4 years, 11 months ago:

Dr Medusa teşekkür ederim.yeni gördüm cevabınızı.bendeki yanmalar ara ara devam ediyor.

Sıcak suya oturma diye bir şey okudum, bunun zararı olurmu sizce tedavi için? ve doktora ilk fırsatta gitmeyi düşünüyorum ama, hap tedavisi kullanılır degilmi?

• Profile picture of drmedusa drmedusa1p said 4 years, 11 months ago:

sıcak uygulama mutlaka faydalı olur

sıcak uygulama illaki su ile mi olmalı, yoksa sıcak kompres falanda olurmu ve nerelere yapılmalı sıcak uygulama ?

tam apışarası tabir edilen bölgeye olmalı. sıcak düz bir şeyin üzerine oturularak bir süre beklenebilir. aşırı sıcak olmamalı tabiki. sonra sinirler hasar görmesin.

Hocam teşekür ederim.
    sıcık su pek bir işe yaramadı bende sanırım.

Bir şey danışmak istiyorum.Ben daha önce 20 lira muayne ücreti vererek bir profesore muayne olmutum özel hastanede.Prf , idrar , sperm ve ultrason testleri istemişti.hepside temiz çıktı. ve hiç bişeyin yok senin dedi ve beni göndermişt. ama 1 ay geçmesine ragmen benim penis içindeki yanmalarım geçmedi ve dahada arttı.

Şimdi gene aynı pro famı gideyim durumu anlatayım devammı edeyim?

Birde başka bir özel hastanede prof var ama onun muayne ücreti 200 lira. yoksa sıfırdan 200 liralık profamı gideyitm.

benim hastalığım için 20 lira veya 200 liralık muayne ücreti önemlimidir?

NOT: Prostat sıvısı alımı sadece makattamı yaplıyor yoksa kan ilede anlaşılabiliyormu hocam prostatdaki iltihap falan. (PSA diye bişey duydum)
    teşekür ediyorum.

saygılarımla..

psa 50 yaşın üstündeklere yapılan bir test .senle ilgisi yok. prostat sıvısı prostat masajı sonra alınan örnektir . prostatit teşhisi konmadan yapılan bir testtir bu .
    bana soracak olusan başka bir doktora gitmelisin.ha şunu da unutma etiketlere göre ya da muayene ücretinin azlığı ya da çokluğuna göre doktorun kalitesi değişmez. bu biraz kişisel bir olaydır

çok teşekküeler verdiğiniz degerli bilgiler için.

• Profile picture of Mistake Mistake said 4 years, 11 months ago:

Arkadaslar Ben de bu meretten dertliyim
    Sorum doktorumuza penisimin uc cıkıs kısmında hafif bir his var surekli idrar hisseder gibiyim gormeye calısıyorum ama hpv benzerı bir olusum goremiyorum ama suphelerım var yenı yaktırdım uc tane vardı onlardan bır tanesı makat cıkısında ıdı ıyılesmesını beklıyorum ıyıleısnce de aldara kullanacagım doktorun tavsıyesı bu yonde ..
    korkum ıcerıye bagarsaklara da sıcraması ve penısın ıcne sıcaması napabılırım bılmıyorum valla ben de karar veremedım .
    aldraranın kullanım prospektusune baktım ıc kısımlara surmeyınız dıyor
    penıs ucuna yada makat ucuna surmekten zarar gelır mı ??
    ılerlemesını engellemek ısıtoyrum arkadaslar napabılırım bılmıyorum

doktorlarımdan ricam ben ve benım gıbılerı aydınlatmaları
    Tesekkr ederım nasık cevabınız ıcın
    Saygılarımla

penis ucu sinirler açısından oldukça duyarlı bir bölgedir. zaten orda normalde siğil çıkmaz. oraya sürmeyin . makat bölgesinde kırmızı bizim mukoza dediğimiz ıslak bölgede ise sürmemek daha iyidir. dediğiniz bölgede tahrişe neden olabilir.idrar yaparken yanma hpv den olmaz. başka nedenlerin araştırılması için üroloji uzmanına gitmelisiniz

• Profile picture of Mistake Mistake said 4 years, 11 months ago:

Tesekkurler Dr Medusa .