Uzmanlar

Home /

0

Uzmanlar

Dr.Aytaçkes e-posta ile ulaşmaya çalıştım… (11 posts)

• Profile picture of Nokia Nokia said 4 years, 9 months ago:

Doktorum merhaba bende hpv ile yeni tanıştım.Herkese selam bu arada.Doktorum mail adresinize mail attım yardımcı olup cevaplarsanız çok ama çok sevinirim.
    Sitede verdiğiniz mail adresinize sizden izin almadan mail attım kusura bakmayın.Umarım yardımcı olursunuz.Attığım mail biraz uzun mail ordan tanırsınız…

• Profile picture of Dr. Aytaçkes Dr. Aytaçkes said 4 years, 9 months ago:

bu sorularınızın bir kısmı sitede ki forumlarda sorulmus ve cevaplandırılmıs bu sebeple forumları daha iyi takip etmenizi öneririm. bunun dışında benim arzum dısında bana email atıldığında cevaplamıyorum.
    sorularınıza tek tek burada yazarsınız birlikte tartısır birlikte ogreniriz

doktorum siz verdiğiniz için mail adresinizi attım mail…verdiğinize göre herkes mail atabilir diye düşündüm …

1-) Bu HPV havludan bornozdan yani ortak kullanılan şeylerden bulaşma ihtimali var mıdır.Yani cinsel olmayan yollardan hpv bulaşır mı ?

2-) HPV nin erkek makatında görülme ihtimali var mıdır ? Bende olduğundan şüpheleniyorum da .Kadınla ilişkiye girdim.Penisimde var ama acaba diyorum makatımda da var mıdır.Böyle bir ihtimal var mı?

3-) Kadınla şüpheli ilişkiye girdim kadını öpmedim bile ama boğazımda yutkunurken sorun oluyor ?Acaba bunun gential siğille herpesle bi alakası olur mu ?

4-)Bağırsaklarımda sürekli gaz var bunun HPV ile alakası var mı acaba olur mu ?

5-)Hpv çıkmadan önce yani genital siğil ya da genital herpes çıkmadan önce çıkan yerlerde bir beyazlama olur mu çünkü 2 gündür benim cinsel organımın bir kısmı bembemyaz, kupkuru yani …bu siğil yada herpes çıkacağına mı işarettir….yoksa mantar olacağına mı işarettir.

6-)Doktorum penisimin tam deliğin içinde de küçük noktalar var ve sıktığım zaman acıyor sıkıldığı zaman acır mı ?Benim idrar deliğimin içinde de küçük sivilce gibi noktalar var.sıktığımda acıyor penisimi acaba bu noktalar idrar deliğinin içinden başka yerlere yayılır mı daha içlere gider mi yani ?

8-)İdrar deliğinin içinde olur mu HPV olması risklimidir penis üzerinde olmasından ?

9-)Hpv tedavisi olmasak kendiliğinden geçer mi ?

10-)HPV testislerde ve bacaklarda ağrı yapar mı ?

11-)Boğazımda yanma ve yutkunma zorluğu var bunun genital siğil hpv ile alakası olabilir mi ?

12-)genital siğil yada herpes saça surata bulaşır mı ? Böyle bir durum söz konusu olabilir mi ?

13-)genital siğil , genital herpesin farkları ve belirtileri nelerdir ?

14-)genital herpes in tedavi yöntemi nedir ? genital siğilin tedavi yöntemi nedir ?

15-)genital siğil yada genital herpes şüpheli ilşkiden kaç gün saonra görülmeye
    başlanır ?

16-)Bu virüs kanser yapıyor mu ? Erkeklerdemi daha çok yoksa kadınlardamı daha çok kanseer yapar ?

17-) Bu virüsten ömür boyu kurtulamayacakmıyız ?

18-)Üzerimde acayip bir haslzilik var midem ağrıyor acaba bunun HPV ile alakası varmıdır ? HPV halsizlik falan yapar mı ? Önceden kıpkırmızı olan suratım 2 gündür bembeyaz genital siğil herpes böle bişi yapar mı ?

19-) Değerli doktorum benim penisimin ucunda ve idrar deliğinin içinde içindede HPV var.İdrar dedliğinini içinde olması tehlike yaratır mı ?

20-) HPV tedavi yönetemlerinden sizce en iyisi koter mi yoksa krio mudur ? Neden ?

21-) Birlikte olduğum bayana oral seks yapmadan insanın boğazında hpv olabilir mi ?

22-) Hpv aşısı erkelerde uygulanabiliyo mu ? ve bu aşı HPVyi kaptıktan sonra uygulanabilmektemidir ?

23-) Ben HPV sahibiyim hayatım boyunca evlenemiyecekmiyim ?Hayatım bitti mi ?

24-) HPV nin sirke ile tedavisinde ne düşünüyorsunuz ?

25-) HPV tedavisinde sizce en iyi tedavi yöntemi nedir ? Krio mu Koter mi ? Ben daha tedaviye başlamadım siz hangi tedavi yöntemini önerirsiniz sayın doktorum ?

26-) HPV ateş, ishal, ağızda kuruluk, kusma gibi belirtiler gösterir mi?

27-) Hpv nin tedavisi kesin yok mu yani demek istediğim şu sayın doktorum Hpv taşıyan ömür boyu bu hastalığı taşıyacak mı ?

28-)Hpv için cildiyeye mi üroloji ye mi gitmek gerekir ?

bu 29 sorunuzun bırcogunun cevabı forumda baska yerler de yazıyor
    okumaya zaman ayırırsanız sevinirim
    makatta da görülebilir kadın erkek farketmez
    genital siğillerle herpes birbirinden ayrı konulardır
    herpes vucutta hem genital bolgede hem de agızda gorulebilir
    penisinizdeki renk değişikliği için bir urologa basvurmanızı oneririm
    6. sorunuz için de sizi bir urolog muayene etsin
    8.sorunuzun cevabı forumda nerdeyse her başlıkta geciyor ve cevabı var
    9. sorunuzun da cevabı var gecede bilir gecmeyedebilir
    10-14 uncu sorularınız son derece seviyesiz ve ilgisiz

siz bu forumu sadece kendi derdinizle insanların ilgilenmesi için kullanıyorsunuz. bu da hoş değil. bundan sonra sizin sorularınıza cevap yazmayacagım. çünkü birçoğunun cevabı forumda var
    size ivedilikle şifa bulabilmeniz için bir uroloji uzmanına gitmenizi oneririm

Teşekkürler doktor bey

• Profile picture of fatih85 fatih85 said 4 years, 9 months ago:

hocam merjabalar.nem 24 yasında erkeğim.makat bölgemde siğiller çıktı hacettepe hastanesine gittim yrd doc(CİLDİYE) doktorum inceledi ve hpv teşhisi koydu.daha sonra podofilin uygulanması gerekiyor dendi.ve podofilin uygulandı vebütün siğiller geçti tip tayini yapıldı ve malesef yüksek riskli tip 16 hemde düşük riskli tip 6 çıktı.doktorum panik yapmamam gerektiğini söyledi.daha sonra içte olabilirmi diye beni genel cerraha yönlendirdi ve anaoskopi yapıldı prof(GENEL CERRAH) tarafından.bi sorun yok dedi prof.içerde hiçbişey yokd edi.nisan 2009da tedavimi olmuştum neredeyse 10 ay olucak allaha şükür bi sıkıntı yok şimdilik siğil felan yok.

tabii ben ancak bunun bilincindeyim ve sürekli olarak takipteyim.önümüzdeki günlerde tekrar genel cerraha gidip kolonoskopi yapılmasını istiysem genel bir bağırsaklara bakılması için.bunu önerrirmisiniz.doktorum gerek olmadığını söylemişti.anaoskopide 25cm incelendiği için.

birde bana bundan sonra ne yapmam gerektiği konusunda yönlendirmelerde bulunursanız çok memnun kalırım.

• Profile picture of tenten tenten said 4 years, 9 months ago:

doktor bey bir sorum olacak, benim penis içimde siğiller vardı. bunlar sistoskopi yapılarak yakıldı. içerilere de bakıldı allahtan daha içerilerde yokmuş. ancak şimdide penisin üzerinde büyük kırmızı bölge oluştu. siğil tarzı değil resmen sivilce gibi. kurşun kalem çapı büyüklüğünde ve kırmızı deri üstünde biraz kabarık. böyle siğil olurmu? çarşamba günü cildiye doktoruna gitmeyi düşünüyorum. doğrumu yapıyorum yoksa ürolojiye mi gitmeliyim?

teşekkürler.

fatih 85, eger duz bir cinsel hayatınız var ise yani kadınlarla ilişki kuyorsanız burada endişe edecek bir durum 2 senede 1 genel cerraha gidip sadece rektoskopi ve anal bolgenin muayenesini yaptırmanız yeterli. bunun dısında lezyon ortaya cıkarsa hemen doktorunuza gitmeniz gerekli. tip 16 yuksek risk grubudur. ano rektal kanserlerin bir kısmında da rol oynar.
    eger homoseksuel ilişkiniz varsa o zaman daha dikkatli olmalı cok daha sık muayene gitmeniz gerekir.

tenten
    her 2 doktora da gidebilirsin ama sana onerim o lezyonu aldırtmadan veya yaktırtmadan once mutlaka hpv tayini ve tiplendirme testini yaptırt. boyle bir durumda merkezimizden (www.elab.com.tr) transport kabı da temin edebilirsin