HPV’li Sohbetleri

Home /

0

HPV’li Sohbetleri

Hpv sine Başlıyacam ? Offff ki ne offf (32 posts)

• Profile picture of Hayaksi Hayaksi said 4 years, 11 months ago:

Merhabalar arkadaşlar nasılsınız çok moralim bozuk umarım yardımcı olursunuz…

1–Hpv bağışıklık sistemini zayıflatır mı ?
    2–Hpv nedir ?
    3–Hpv nasıl tedavi edilir ?
    4–Hpv erkektemi kadındamı kanser yapar ?
    5–Hpv anüste ve erkek cinsel organında ağrı yapar mı ?
    6–Hpv öldürücü bir hastalık mı ?
    7–Hpv nin tedavisi neden yok aidsin bile tedavisi 3 – 5 yılda olacakken hpv nin tedavisi neden yok ?
    8–Hpv nin teşhisi nasıl olur ?
    9–Hpv kan ile teşhisi olur mu ?
    10–Cinsel organında veya hiçbiryerinde sivilce olmayan biri hpv li olduğunu nasıl anlar bunun testi nasıldır ?
    11–Anüste hpv olduğunda otururken kalkarken acı olur mu ?
    12–Erkek cinsel organından Hpv olursa acıma yaparmı ? idrar yaparken yanma yapar mı veya iç çamaşırı giydiğimizde erkek cinsel organı kiloda değdiğinde acıma yapar mı ?
    13–Anüste hpv olduğu nasıl anlaşılır.İllaki doktor mu bakması lazım biz anlayamamıyız ?
    14–Anüste hpv nin en belirgin anlama şekli nedir ? Yani büyük tuvaletimiz yaparken kan mı gelri yani nasıl anlarız..
    15–Hpv tedavis edilmezse kendi kendine geçer mi ?
    16–Hpv peniste veya anüste ağrı yapar mı yoksa kesinlikle ağrı yapmaz mı ?
    17–Hpv öldürürmü ?
    18–Benim gibi bekar bir erkek olupta ailesine hpv olduğunu söyleyen var mı söyleyen nasıl söledi ?
    19–Hpv nedir ?
    20–genital siğilin genital herpesten farkı nedir?
    21–Hpv için cildiye doktoruna mı , üroloji dokoturna mı yoksa genel cerraha mı gitmek lazım ?
    22–Hpv tanısı nasıl konur ?
    23–Hpv enfeskiyonunun yarattığı sağlık sorunları nelerdir ?
    24–Hpv nasıl tedavi edilir ?
    25–Hpv nasıl belirti verir ?
    26–Korunarak hpv geçer mi ?
    27–Hpv illaki cinsel ilşkiden mi geçer ?
    28–Kitoterepi nedir ?
    29–Leep nedir ?
    30–Laser tedavisi nedir ?
    31–Yakma işlemi nasıl oluyor çok acıtır mı ?
    32–Hpv anüste çok kaşıntı yapar mı ?
    33–Hpv de entili kremm hangisidir?
    34–Hpv de neden krem tedavisi olmuyor neden krem hpv yi siğili kaybetmiyor?
    35–Hpv için en iyi krem hangisidir?

Sorularım biraz uzun olabilir cevapplarsanız sevinirim…sorularımı teker teker cevap verirseniz sevinirim…Belki kızacaksınız belki sorular çok uzun olmuş siyeceksiniz ama cevap verin ne olur benimn için çok ama çok önemli……….

• Profile picture of bless bless said 4 years, 11 months ago:

aynı sorular var bi kaç tane :)
    bu kadar soruya cevap vermek zor olur hem, hem de bazı soruları doktora yöneltmelisin. ayrıca forum içinde çoğu sorunun cevabı açıkça yazıyor. biraz yardımcı olmak adına:

1- bağışıklık sistemini zayıflatmıyor sanırım. bağışıklık sistemin zayıf olduğu için zaten ortaya çıkıyor :)

2- http://www.genitalsigil.net/genital_sigiller_sigil_hpv.html

3- tedavisi http://www.genitalsigil.net/genital_sigil_hpv_tedavi.html

4- kadında kanser riski daha yüksek. erkekte çok düşük bi oran. hatta yok denecek kadar az.

6- öldüren değil süründüren cinsten :) kadında rahim ağzı kanseri yapabildiği için tehlikeli. ama bildiğim kadarı ile erken teşhisle önüne geçiliyor.

7- valla neden yok bilemiorm tedavi. benim profesör doktoruma göre öldürücü bi hastalık olmadığı için aids falan gibi önemseyip araştırma yapılmıyor çok fazla.

8- http://www.genitalsigil.net/hpv_genital_sigiller_tipleme.html

9- hayır kanla alakası yok.

15- siğiller kendiliğinden kaybolabiliyormuş bazen diye okudum. ama tedavi olmak varken neden bekliceksin.

18- bende bekar bir erkeğim. ailemn haberi var. arkadaşlarımında çoğunun haberi var. yani bunda utanılıcak bir şey olduğunu düşünmüyorum. bu bir hastalık neticede.

21- erkekler için dermatolog bence daha iyi. kadınlar için jinekolog daha uygun sanırım.

26- evet korunurkende geçebilir. tabi bu korunma anlayışına bağlı :)

27- hpv illaki cinsel ilişkiden geçer. buna sürtünme de dahil. ten temkası ile bulaşıyor çünkü.

31- http://www.genitalsigil.net/genital_sigil_hpv_tedavi.html

bunlar benim kendi bilgilerim dahilinde olan cevaplar. ben doktor değilim. bu kadar uğraşacağına git bi doktora. korkma bir şey yapmazlar. devlet hastaneleri ucuzda. maddi sorun yaratmaz.

he birde unutmadan internetten medet umma her şeye. her yazılan gerçek değildir. umarım yardımcı olabilmişimdir.

geçmiş olsun.

• Profile picture of panzehir panzehir said 4 years, 11 months ago:

heyy maaaşşşallaahhh :D bir an boss u hatırladım :D
    hpv bağışıklık sistemini zayıflatmaz o HIV de olur allah korusun :) HPV eğer çok fazla ihmal edilirse kansere yol açar ama erkekte kansere dönüşmesi çok nadirdir diye biliyorum. HPV öldürmez korkma :) HPV nin kan ile teşhisi koyulmaz çünkü bu enfeksiyon kanda değil genital bölgede deri altında bulunur. kanın tertemiz yani korkma:) erkeklerde eğer lezyon yoksa HPV dna testiyle teşhis konur. anüste siğil ağrı yapmaz die biliyorum ama kaşıntı yapar. illaki doktor bakması lazım sen nasıl görcen :) HPV için üroloji doktoruna gitmen lazım anüste HPVden süpeleniyosan genel cerrah. leep erkeklerle alakalı değil kadınlara yapılan bir tedavi yada teşhiş biçimi. yakma işlemi acıtmaz korkma çok kolaydır. doktorun isteğine bağlı olarak genel vea lokal anesteziyle yapılır. ben genel anestezi oldum narkoz bana çok iyi geliyor :D:D HPV den kaynaklanan lezyonlar tedavi edilmezse kendiliğinden hokus pokus olmazlar. ihmal edersen daha kötü sonuçlar doğurur. kendiliğinden geçmesi bekleme. sağlığına özen göster derim ben. HPV için genelde doktorlar aldara krem yazarlar. ben hiç kullanmadım ama siğilleri yok ettiği söyleniyor. kremle tedavi süreci biraz uzuyormuş ama.
    umarım yarımcı olabilmisimdir

teşekkürler cevplarınız için ama tüm cevapları almış değilim yinede saolun

• Profile picture of doktorbuNEEE doktorbuNEEE said 4 years, 11 months ago:

panzehir al benden de o kadar aynıııı boss vallahiiii:)) ya kimse alınmasın kırılmasın ama yeni üyelerin buraya gelip de bin tane soru sıralamaları çok çirkin bence. çünkü:1-bu soruların cvpları sitede pek çook başlıkta zaten uzun uzun konuşulmuş 2-bunlar hakkında internet sitelerinde detaylı bilgi var 3-daha teşhis bile koydurmamışken hpv neye benzer bendekileri açayım bakın demek komik 4-teşhis koyulmuşsa hpv neyle bulaşır sürtünsek de bulaşır mı sorusu daha da komik bulaşmış bir kere nasıl bulaştığının ne anlamı var? 5-erkekler hangi doktora gitsin sorusundan artık böğğk geldi……sormadıklarıma tek tek cevap vermez hatta hiç cevap vermezseniz sevinirim diyip bitireyim bari:))))

• Profile picture of hpvcim hpvcim said 4 years, 11 months ago:

aaaa… aynı boss un soru sorma şekli buu:)

amanınn daha komiği varmış : LEEP nedir?? yaa hiç mi okumuyorsun arkadaşım leep geçen her yerde vajina kelimesi de geçer bir erkekde vajina var mı da leep nedir diye soruyorsun…

resmen siteye sapık dadandı beeee ohaaa artık:))))

• Profile picture of remremrem remremrem said 4 years, 11 months ago:

yani bu nasıl bi ruh halidir ki bunca soruyu yaz… enteresan valla…

kısaca siğil beyin geri gelmiş…

• Profile picture of remremrem remremrem said 4 years, 11 months ago:

boss=hayat36=kalem=hayaksi

hayır sanırım bu eşittir gitcek sonsuza..

arkadaşlar ne diyorsunuz sizler ya…sadece hpv ile ilgili sorunları olup sorularına cevap almak isteyen biryim..ne bossu ne hayatı…Kendinize gelin arkadaşlar…paronayaklık yapmaya gerek yok

Bless ailene anlattın demek bravo nasıl anlattın yaa ben cezaret edemiyorum anlatmaya

ay bir de dil pabuçççç sanki sana cevap vermek zorundayız hergün????? makul mantıklı sorular sor diğer insanlar gibi cvp verelim.

ya arkadaşlar kendinize gelin yahu..ne dili ne pabucu benim gibi saygılı insan varmı acaba

• Profile picture of gravedigger gravedigger said 4 years, 11 months ago:

bende boss kokusu alıyorum, bu ne istikrar yaa? şaşılacak şey doğrusu bu kadar soruyu değil yazmak ben sormaya bile üşenirim ? biz iğne deliğinden hindistan ı mı göstericez niye doktora sormuyosun arkadaşım