Genital Siğil için Elma Sirkesi çözümü! (183 posts)

Topic tags: Siğil Tedavisinde Sirke, Siğil ve Elma Sirkesi, Siğil ve Sirke
  • Profile picture of mako mako said 4 years, 4 months ago:

Herkese selam. Ben 4 aydır hpv ile boğuşuyorum ve bu süreçte 1 kutu aldara ve 4 kez krio yaptırmama rağmen herseferinde yenileri çıktı. öyle ki tedavinin başında hiç canını sıkma hepsi geçer diyen doktorum 4.kriodan sonra, her seferinde yenilerinin çıktığını görmezden gelip, sırf mahcup olduğunu belli etmemek için siz bir kutu daha aldara kullanın artık tedaviniz bitti gelmenize gerek yok dedi. tüm bu sıkıntılı süreçleri yaşarken bu siteyi keşfettim ve sirke konusu ilgimi çekti. Ve sirkeyi denedim.
    Sonuç mu? KESİNLİKLE İŞE YARIYOR!!! koter, krio hepsi gereksiz benim fikrimce! Zira Elma sirkesi aynı işlevi fazlasıyla görüyor.
    Penis ve kasık bölgemdeki siğillerimin üstünü 3 gece boyunca sirkeli pamukla kapadım ve 3. gün sonunda artık siğillerim simsiyahtı, 5. gün ise siğillerden eser yoktu. Tabi bu arada cildim biraz tahriş oldu ve siğillerle birlikte bir kısım cildim de kabuk bağladı ama 5. günün sonunda tüm kabuk soyuldu ve siğillerden eser yoktu. Bu arada kabuk olan cilde krio sonrası doktorumun tavsiye etmiş olduğu Fito kremi uyguladım. Şimdi sirke uygulamadığım kasık bölgemde çok ufak bir kaç siğil çıktı ve bir tane de büyük siğilim var ve 2 gündür sirkeyi o bölgeye uyguluyorum, onun sonucunu da buradan paylaşacağım sizlerle.
    Arkadaşlar sırf sirke konusundaki görüşlerimi sizlerle paylaşmak için bu siteye üye oldum. Doktora gidin evet, ancak koter veya krioya karar vermeden önce mutlaka elma sirkesini “DENEYİN” derim.
    Bu arada elimde açılmamış bir kutu aldara var tabi, genital bölgemde hiç siğil görmediğim zaman, onu da bir kez daha uygulayıp bölgedeli bağşıklığı güçlendirmeyi düşünüyorum. Elma sirkesinin faydasını tereddütsüz görmüş biri olarak, aklında soru işareti olanların olanların sorularını yanıtlayabilirim. Hepinize sağlıklı hpvsiz günler diliyorum.

• Profile picture of snicker375 snicker375 said 4 years, 4 months ago:

merhaba mako ,

umarım 2. elam sirkesi olayıda lumlu çıkar. kaliteli elma sirkesini nerden bulabiliriz. elma sirkesi çok seylere deva oluyor. sabahları ac karnına filan almak gerekıyormus vs. herneyse hem tedavi sonucunu hemde varsa bildigin bir yer adres bekliyorum

• Profile picture of HPV Hede Hödö HPV Hede Hödö4p said 4 years, 4 months ago:

Vuuvvv :) Yahu cidden sirkeninde kalitelisi vardır değil mi? Her bir haltın var da sirkenin neden olmasın. Ben de merak ettim bunu :) Kaliteli ve Organik Sirke :)

Siğilde işe yarar mı bilmiyorum ama Çengelköyde Peynirci Mehmet vardır, şahane nar ekşisi bulunur, kuru etleri ve tulum peyniride evle şenliktir :)

snicker375 bak böyle örnekleri görüp şükretmek lazım, bu Hpv insanın ruh halini tüm psikolojisini bozabiliyor şekil A da olduğu üzere =) İlerlemiş ve tedaviye gerek görülmeyip kendi haline bırakılan vakalar sonucunda takımlardan umudu kesenler işi dalgaya vuruyor, ona buna sarıyor =))

Elma sirkesi heryerde satılıyor bu arada, git bi süper markete en pahalısından al, çok düşünmeye gerek yok! Çok da şartlama kendini tabi, garantisi yok ama bi alternatiftir en nihayetinde, kaybedilecek bişey yok.

Daha önce sirke uygulaması yapmadığım bölgede yeni başladığım uygulamada 3 gün oldu, küçük siğiller şuan simsiyah, büyükce olanlarsa koyulaşmakla birlikte biraz direniyor gibi, sonucu paylaşıcam. Hpvsiz günler dilerim…

• Profile picture of tuci tuci said 4 years, 4 months ago:

ben butun sıgıllerımden sirke ile kurtuldum bir şişe sirke bitmedi ama azıcık kaldı dıbınde:)markasıda fersan benimkinin cildimede kullanıyorum süper yapıyo gercekten:)

zaten cilde herhangi bi zararı yokmus kullanın deneyin derim ben.denemekten zqrar gelmez.tek kötü yanı kötüü kokuyooooo:)))

buarada bacagımda var gibi benim kasıgımın hafıf asagısında cok kucukler ama sığil galiba yani normalde sivilce sanıp sıkardım ama yayılır mayılır dıye ellemıyorum valla.onunda uzerine sirke kydumda pek etki etmedi.acaba siğil diğilmi???

Valla ben de paranoyakça her gördüğüm kabartıya siğil gözüyle bakıyodum ama en son krioya gittiğimde doktoruma şu da var şu da var diye gösterirken, gülümseyerek “yok yok onlar siğil” değil dedi. Yani evet siğil olmayabilir bacağındakiler, zaten genital siğilin bacakta çıkması mümkün değil zannımca.
    Ama yine de genital bölgede siğile benzer ne görürsem basıyorum sirkeyi o da ayrı tabi=)

• Profile picture of gravedigger gravedigger said 4 years, 4 months ago:

kaliteli sirke sirkeci de satılır bence :)) yoksa oraya niye sirkeci desinlerki , oralarda bir yerlerde iyi bir sirke satıcısı olmalı araştırmak lazım :) bende deneyim şu sirke olayını şu an siğilim yok ama süreyim ne olur ne olmaz , paranoya ne de olsa ; kekik yağı da müthiş yakıcı bişey onu da deneyin derim , ,ben size bişey sölimmi yakında aerosol lere filan başlarız inceden , reklamı bile gözümde canlandı birdenn , “siiiltox” siğillere ölümmmm…

• Profile picture of mako mako said 4 years, 3 months ago:

arkadaşlar ne zamandır yazıcam bir türlü fursat bulamadım, daha önce de söylediğim gibi elma sirkesinin işe yaradığını bir kez daha teyit etmiş bulunuyorumi şuanda siğillerimde eser yok. Uzun vadede, sirke uyguladığım bölgede tekrar siğil çıkar mı çıkmaz mı onu da zaman gösterecek. Yine söylemeden duramayacağım doktor tabiki şart ama krio koter vs. tedavi yollarını denemeden önce elma sirkesini deneyin diyorum. Sağlıklı günler.

• Profile picture of tuci tuci said 4 years, 3 months ago:

ben bu elma sirkesini deneyip memnun kalanlardanım evet yok etti kuruttu ama aynı yerlerde olmasa bile başka yerlerde 3 4 tane daha cıkmıs.daha dün gördüm.ama forumu inciğine cinciğine kadar okuyunca kriyo yada koter yaptıranlarında siğillerinin tekrarladıgını okudum.heralde cıkıcak cıkıcak ama biyerde oda vazgecçicek diye düşünüyorum.buara sirkeli pamuk basmaya zamanım yok.yarın fılan eger zamanım olursa mutlaka uyguluycamki onlarda buyumeden kaybolsun.cok sinir oldum…
    ama sebebinin 3 4gundur içinde bulundugum ve yasadıgım stresten kaynaklı oldgunu ve 2gundur nerdeyse hiç yemek bile yemememe baglıyorum.bağışıklık zayıfladıgı anda kendilerini gösteriolar lanetolasıcalar…

• Profile picture of maximumlifee maximumlifee said 4 years, 3 months ago:

arkadaşlar bu siğil olayını deneyen arkadaşım.sirke sonradan yara yapıyor sanırım.o yaralar iz bırakıyormu?

ben sirkeli pamuğu sadece siğil değil etrafınıda kapatacak şekilde biraz büyükçe koydum, aslında 2-3 gece yatmadan koymak ve sabah uyandığında çıkarıp yıkamak siğilin kuruyup düşmesi için yeterli ancak ben garanti olsun diye en az 4 gece uyguladım, 2.günden sonra siğil zaten kararıyor. 5. günden sonra da siğil kendiliğinden düşüyor, cilt bu arada sirkenin asidik etkisi nedeniyle hassaslaşıyor ancak bir iki günlük kabuklama süreci sonrası tertemiz bir cilt kalıyor geriye, iz falan kalmıyor kesinlikle ama en fazla 5 gece aynı bölgeye sirke uygulayın derim, aksi takdirde sirke daha ağır zarar verebilir cilde belki de bilemem. Zaten göreceksiniz en geç 5.günde siğil falan kalmayacak. yani kriyo sonucu oluşan yaraların geçme süresinden daha uzun değil bu süreç.
    bu arada elma sirkesi uyguladığım alanda henüz yeni bir siğil oluşmadı, bu da dip not.

mako bende pesnis bölgesinde çok miktarda var bu melettten capları maximum 2 milim.tüm aleti haşat etmem umarım sirke kullanırken.haftaya doktor lazer uygulayalım demişti.ne yapayım kafaı yiyeceğim.yeni bir kız arkadaşı edinmiştim.deliricem vallla

• Profile picture of hpvcim hpvcim said 4 years, 3 months ago:

yaa arkadaşlar yarın hemen gidiyorum sirke almaya gerçekten gidermi siğillerim genital bölgemde 2 tane var yeni cıktılar doktor aldara krem verdi ama daha alamadım…. krem alana kadar sirke kullansam nasıl olur tecrübeli ardaslar lütfen aydınlatınn ACİLLLL….

maximumlifee tut kendini brz dostum =)bi 3 gece yatmadan tüm siğilli bölgeyi kaplayacak şekilde uygula sirkeli pamuğu, daha önce anlattığım gibi. ben penis üzerine de uyguladım sorun yok, baş kısmını bilemem ama! 3 gün sonra belli olacak neyin ne olduğu zaten! hiç canıı da sıkma, ben de bu süreçten geçtim, iyi anlıyorum, brz sabır!

hpvcim başka başlıklarda da bu konuda yorumlar var eğer bahsettiğin genital bölge cilt kısmı ise sorun yok kanımca, aldarayı ise ben bir kutu kullandım, kullandığım sürede ise yenileri çıkmaya devam etti, doktor 1 kutu daha kullan demesine rağmen ben sirkeyi keşfedince aldığım yeni kutuyu açmadım bile, çekmecemde bir kutu aldara duruyo öylece =)

ARKADAŞLAR BU BAŞLIĞI GÖRÜP DENEYENLER YOK SNIRIM.BAŞKA DENEYEN HPV Lİ ARKADAŞŞAR SİZLERDE YORUM YAPIN.BU ARADA MAKO SİRKENİN YAPTIĞI TAHRİŞ NE KADAR SÜREDE DÜZELİYOR?