HPV’li Sohbetleri

Home /

0

HPV’li Sohbetleri

Fiyatlar (29 posts)

• Profile picture of entropy entropy said 5 years, 7 months ago:

Hepinizin bildiği gibi fiyatlar arasında çok fark olabiliyor, örneğin kimi yer smear testini 30 liraya yaparken başka yer 120 lira isteyebiliyor. Aradaki fark çok fazla ve şu an benim gibi maddi açıdan sıkıntı yaşayan arkadaşlar için neyi ne kadara yaptırdığımızı paylaşırsak faydası olacağını düşünüyorum. Kolposkopi için fiyat sordum 300 lira dediler, normal mi? Bazı yerlerin muayene ücreti haricinde ekstra ücret talep etmeden yaptıklarını okudum, bu şekilde kolposkopi yaptıran oldu mu? Ayrıca Leep yaptıran arkadaşlar ne kadar ücret ödediler? Paylaşırsanız sevinirim.

• Profile picture of infrasec infrasec said 5 years, 7 months ago:

Ben Smear testini özel bir hastanede 35’e yaptırdım muayene dahil.(SSK’lıyım) Cerrahpaşa’da Prof.Dr.Tugan Beşe’ye (tanıdıklıktan dolayı) ücretsiz, Prof.Dr.Macit Arvas’a da 150 TL öğretim üyesi farkı ödeyerek kolposkopi yaptırdım. Cerrahpaşa’da sanırım 150 TL öğretim üyesi farkıyla ödenerek Leep yapılıyor, ben ödemedim. Fakat fiyatlar böyle. Arada tanıdıklarınız varsa faydası çok. Cerrahpaşa Hastane’sini herkese öneririm, özellere gitmeyin.

• Profile picture of entropy entropy said 5 years, 7 months ago:

Ben muayene ve smear testine 35+60 lira ödedim, sigortam yok malesef, o yüzden öğrenmek istiyorum ücretli olarak pahalı mı 300 lira? Cerrahpaşa bildiğim kadarıyla iyi bir hastane zaten, teşekkürler infrasec. Tanıdığın faydası mutlaka vardır.

• Profile picture of infrasec infrasec said 5 years, 7 months ago:

Sigortan yoksa normal olabilir söylenen fiyat, ama yine de tam olarak bilmiyorum reel fiyatları.

• Profile picture of jolly jolly said 5 years, 7 months ago:

Özel bir muayhanede bir jinekolog 200 lira fiyat verdi leep’e, ama yarı fiyatıymıs aslında bana öğrenci indirimi :)

• Profile picture of Hanımeli Hanımeli said 5 years, 7 months ago:

Üniversite hastaneleri gerçekten iyi çalışıyor. Özel hastaneler ticarethane gibi. İstanbul gibi büyük şehirlerde ücretsiz tarama ve tedavi hizmetleri veren merkezler var. bunlardan birinde kısa süre çalıştığım için bu hizmetlerin yaygınlaştırılmasının önemi çok. 153’ü arayıp randevu alınabiliyor. Kişiye en yakın merkezden muayene randevüsü veriliyor. Tüm işlemler ücretsiz yapılıyor.

• Profile picture of nightmare nightmare said 5 years, 7 months ago:

özel muayenehaneler ve hastaneler hem ticarethaneler hem de kasaplar arkadaşlar. Ben birine muayeneye gittim 160 muayene ücreti. Yakılmasını yaptırmak içinse 160 (yine muayene ücreti) + 400 (lokal anestezili korter) + 450 (eğer tip testi isterseniz) Eğer gerçek anestezi istiyorsanız buna bir 400 daha ekleyin. Hey maşallah deyip kaçtım. Bekleseydim az daha korkudan siğillerim de kaçardı.

Ayrıca özeller bebek siğilleri temizlemiyorlar, geri gelip yine para verin diye. Hepsi böyle değil ama benim karşılaştıklarım böyle çıktı.

hanımeli 153 arandığında en yakın devlet hastanesine mi yoksa araştırma hastanesine mi gönderiyor? Bu harika bilgi için de ayrıca teşekkürler

• Profile picture of Hanımeli Hanımeli said 5 years, 7 months ago:

İstanbulda Kadın Sağlığı Merkezi diye şubeleri var. Büyükşehir beledeyesi kontrolünde ve tamamen ücretsiz. Yaklaşık 40 şube ile hizmet veriyorar. En yakın olanına yönlendiriyorlar.

* TC kimlik numaranızı gösteren nüfus cüzdanınızla birlikte randevu saatinizden 10 dk. önce merkezlerde bulunmanız yeterlidir.
    Kadın ve Aile Sağlığı Merkezlerinde ;
    * Meme Kanseri Taraması
    * Rahim Ağzı Kanseri Taraması
    * Kemik Erimesi Taraması
    * Genital Enfeksiyon Taraması
    * Kalp Damar Hastalıkları Risk Taraması
    * Gebelik Lohusalık Takibi
    * 0 – 6 yaş sağlam Çocuk Gelişimi Takibi
    * Psikolojik Danışmanlık
    * Sağlık Eğitimi

Kadın ve Aile Sağlığı Görüntüleme Merkezleri
    * Dijital Mamografi
    * Kemik Yoğunluğu Ölçümü (DEXA)
    * Ultrosonografi ( Meme, Gebelik, Çoçuk Kalça Eklemi ) sağlık taramaları “ücretsiz” olarak yapılmaktadır.

Burdaki sayfalarda daha çok bilgi var.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=15657

http://www.tasdelen.org/hanimeli/kadin-ve-aile-sagligi-merkezleri/comment-page-1/

• Profile picture of HPV Hede Hödö HPV Hede Hödö4p said 5 years, 7 months ago:

Hanımeli ben hemen aradım 153’ü :) lakin belirtmem gerek, sadece smear yapıyorlar yani kolposkopi veya başka bir kontrol yapmıyorlar. Bu arada ilgili ve sıcak insanlarla konuştum telefonda. Tekrar tekrar sordum, kırka yakın şubede tamamen ücretsiz hizmet vermektelermiş. Hastaneler korkunç paralar ödüyoruz, umarım bu bilgiler birilerinin işine yarar. Tüm sağlık hizmetlerinin ücretsiz olduğu günleri de görürüz belki :) karaciğer testlerime para vermekten isyan etmek üzereyim zira :)

• Profile picture of sidelya sidelya said 5 years, 7 months ago:

Arkadaşlar bende bu hastalığı öğrendiğimden beri yaptırdığım test ve fiyatları söyleyeyim. Kendim ssk lıyım bu arada. Bütün tetkiklerim ve muayenem özel hastanede yapıldı.

Smear testi 25 tl
    Hpv dna pcr 50 tl
    Hpv geno tipleme 100 tl
    Hiv testi dahil tüm testler 112 tl
    Muayene ücretleri her gidişte 20 tl
    Krioterapi ilk gidişte çok fazla siğil olmasına rağmen doktorum 5 adet siğil dedi yardımcı oldu sağolsun. 5 adet siğil için ilk gidişte 100 tl ödedim. İkinci krio için ise para almadı.
    Şuan ise kolposkopi istendi. Doktorum devlet hastanelerinde özellikle araştırma ve eğitim hastanesinde yaptırmamı söyledi. Haseki hastanesinden gün alacağım bugünlerde.

Ha birde aşı var tabi gardasil 268 tl tek dozu.
    Aldara krem ise 120 tl

Durum budur.

• Profile picture of jolly jolly said 5 years, 7 months ago:

Selam Sidelya hoşgeldin aramıza :) keşke hiç gelmeseydin :)
    çok uygun fiyatlar vermişsin nerde yaptrdın, söylersen tüm üyeler faydalanabilir gönüllerince :)
    Hikayeni dinlemek de bizim için bilgilendirici olur, smear sonucun neydi de kolposkopik muayhane istediler? cin1-2 falan mı çıkmıştı. çok geçmiş olsun.. en yakın zamanda sapasağlam olucaz hepimiz aslında erken teşhis koyulmuş insnalar olarak hepimiz çok şanslıyız :)

• Profile picture of sidelya sidelya said 5 years, 7 months ago:

Hoşbuldum canım olsun ben iyiki sizleri buldum :)) Evet cidden çoğu yerde okuduğum fiyatlara göre ben çok uygun yaptırmışım. İstanbuldayım ben. Özel ilgi hastanesinde yaptırdım tüm işlemleri. Dediğim gibi kendim ssk lıyım. Cildiye uzmanı Fatmana Gündüzden ve kadın doğum uzmanı Hanife Çopurdan Allah razı olsun. Çok ilgili alakalılar.

Hikayem ise; selam ben geldim topiğinde yazmıştım gerçi ama kısaca bahsedeyim. Hastaneye ilk gittim 1.krioterapi uygulandı. Tüm siğiller kararıp düştü. Sonrasında 3-4 tane yenisi çıktı. İkinci gittiğimde onlarda donduruldu. SMEAR TESTİM TEMİZ ÇIKMIŞTI. hpv geno tipleme ise yüksek onkojenik risk oluşturduğu bilinen TİP -31 çıktı.
    Kadın doğum doktorum smear testimin temiz olmasına rağmen tip yüksek olduğu için ve smear testininde %15 yanılma payı olabildiği için kolposkopi yaptırmamı söyledi. Bugünde haseki hastanesinden gün aldım. Ayın 25 inde nasipse gideceğim. Bakalım. Durum böyle bende.

Siğil varsa illaki risksiz ve tip-6-11 taşıyorum diye düşünmeyin arkadaşlar. Yüksek riskli tipler siğil yapmaz denir genelde. Ama bende tek tip var ve yüksek riskli ve siğilde var. O yüzden tipleme yaptırılması önlem ve sık kontrol açısından sanırım faydalı olacak diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun hepinize.

• Profile picture of Deleted User said 5 years, 6 months ago:

Merhaba;
    Benım her yıl duzenli yaptırdıgım smear testimde bu yıl ascus cıktı.Ne oldugunu bile bilmiyorum? Doktorum kolposkopi ve biyopsi yapılması gerekli dedi. Bu işlem için Yedi tepe hastanesinin verdigin fiyat 1500-2000 ytl arası. oysa aynı islemi medipol 550 ytl. ye yapıyor. sigortam bir kısmını karsılıyor ama yeterli degil. saglık için masraftan kacmak istemiyorum ama aynı işlemi baska yerde yaptırabilme sansım varsa onu degerlendirmek istiyorum. herkese gecmis olsun.

• Profile picture of sidelya sidelya said 5 years, 6 months ago:

Haseki hastanesinde kolposkopi yaptırdım ve tek kuruş ödemedim…. Bilginize…

• Profile picture of salapci salapci said 5 years, 6 months ago:

slm arkadasl bu siğil yakma işlemı nekdar suruyor yakıldıktan sonra ne kadar sure ıcınde eve gıdıle bılıyor ? siğil sayısı ıkı tane hesaplasak.ve şimdi siğiller hiç bir tedavi görmeden kendı kendıne küçülüyor yaktırmadan beklesekmı bıraz ?