Elma sirkesi ile siğilden kurtulan veya virüsü vücudundan atan var mı? (52 posts)

• Profile picture of condyloman condyloman said 4 years, 8 months ago:

dermanoğlu yada bilmemne sirkesi bu virüsü öldürüyorsa bunu bulanların time dergisine kapak olması lazım yada sanırım yeni para ile milyarlar içinde yüzüyorlardır. ELMA SİRKESİ KULLANIPTA VİRÜSÜ VÜCUDUNDAN ATAN VARMI ARKADAŞLAR…

• Profile picture of hpvcim hpvcim said 4 years, 8 months ago:

böyle bişey mümkün deil bence.eger mümkünse ben sirke bidonunda yatmaya razıyım.

elbette mümkün değil bunun sadece geçici olarak siğilleri yok ettiğini ve siğillerin tekrar çıktığını unutmayalım. Siğilleriniz geçici yok oldu diye virüsde yok olmuyor unutmayın hala bu virüsü cinsel ilişki ile bulaştırma durumundan elma sirkesi yada başka bir şey sizi kurtaramaz.

• Profile picture of gravedigger gravedigger said 4 years, 8 months ago:

yaklaşık 3 yıl oldu bu hastalıkla tanışalı , siğilleri sirke, koter , kryo yada diğer yöntemlerle yok etmek diğer bölgelere bulaştırma ihtimalinizi ortadan kaldırıyor yada en aza indiriyor siğilleri yok edin bir şekilde yeter. Ben self koterizasyon yaptım kendime, kimseye öneriyor yada önermiyor değilim o sizin bileceğiniz iş ,artık ne o eski ataklar var ne de siğil 3-4 ay kadar oldu iki ayda bir nüks eden siğillerim sanırım vazgeçip s…r olup gittiler şu anda doktora gitsem -hpv negatif- çıkacağımdan yüzde yüz eminim. Bu işin sırrı şu olmalı ; uzunca bir zaman onlar çıkıyo siz yok ediyosunuz ,onlar çıkıyo siz yok ediyosunuz transformers daki diseptikanlarla otobotların savaşı gibi bu sürüp gidiyor ve immün sistem en sonunda bu virüsü yenebilecek antikoru geliştiriyor virüsler yenilgiye uğrayıp tası tarağı toplayıp gidiyolar ben buna inanıyorum , kesinlikle virüsü yendim darısı sizin başınıza

• Profile picture of eda eda said 4 years, 8 months ago:

ya arkadaşlar vucuttakini elma sirkesi degil lütfen güzel okuyalim.Bu mert kana karışıyomuş.Ben verrutolle genital bölgemdekiler yok oldu ama içimde hala taşiyorum.Dermanoglu vucutta kana su karışımi 20 tl ye ve 80 tl diş bölgedeki sigilleri yok edici %60 %70 dedim ya i geliyomuş.Pazartesi su karışiminindan alcam 1 ay sonrada hpv testi yaptırcam
    sonuçta verrutol yaktırma vs görüneni yok ediyo ama içimizde yaşiyolar bunu biliyosunuz ben yeni tutuldum.Dermanımı arıyorum bu mertle yaşamaya kendimi aliştiramam kesin vucudumdan atcammm size bilgi olsun diye yazdım.Elma sirkesinide şöle ben düşündüm.Dış bölgedekiler ölüyüyosa su ile ictigimizde buda kana karışcak ölür içimizdekiler diye sabah aç karına uygularsak diye düşündüm.Dengeli beslenmek alkol sigaradan uzak durmak sitres yapmamak ve yürüyüş cok para harcayarak hem maddi hem manevi çökmüyelim diye söledimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.lütfen yazıları düzgün okuyalımmmmmmm.Çıkmadık candan umut kesilmez hem saglıklı beslenelim hem dogal vucuda zarar vermeyen uygulamalar yapsak ne kaybederiz kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii????????????????**************************************

• Profile picture of maske maske said 4 years, 8 months ago:

hpv kanda yaşamıyor

• Profile picture of hoba hoba said 4 years, 8 months ago:

benim de okuduğum kaynaklarda; kana karışmadığı sadece deride yaşadığı yazıyordu.. hatta bundan dolayı da kan testlerinde ortaya çıkmıyormuşşş… umarım okuduğum bilgi doğrudur…

• Profile picture of hpvcim hpvcim said 4 years, 8 months ago:

bu virüs kana karışmıyooo.. hücrede yaşıyo.o yüzden deri üzerinde lezyonlar oluşturuyo.başka hiç bişey yapamıyo.

HPV kanda teşhis edilse o kadar kan bağışı yapıyoruz bu güne kadar ortaya çıkardı. keşke kanda teşhis edilebilse

• Profile picture of maske maske said 4 years, 8 months ago:

ay allah korusun. iyi ki kan hücrelerinde yaşamıyor da kanla vücudun her yerine taşınmıyor. böyle deride son derece lokalize.. bunun sonucunda rahim ağzında da değişiklikler yavaş yavaş evrelerden geçiyor CIN 1,2,3 diye.. yoksa cok hızlı yayılırdı..

• Profile picture of eda eda said 4 years, 8 months ago:

ya arkadaşlar kanda yaşıyo derken vucudunmuzu iii tanıyalımmm.peki bu virüs neremizde yaşiyıo içimizde haksızmıyımmm.ben deniyorum. Sabahları ac karına migde bulantısı yapıyo ve balkamlar cıkıyo acıkca yazcam yorumlarımı düz gün okumanızı istiyorum.bu hastalık bi erkekten gecti demi yalama yoluylada vucudumuzada aldık.Ben bayan oldugum için erkek dedim erkeklere de bayandan hem cinsel ilişkiden hem yalamadan yada vürüslü biyere oturduk ordan %90 yalama ve cinsellikten o zaman yalarken vucudumuza oradaki herşeyi almıyomuyuz.araştırma yaparken neler yaptık nelerden bulaştı ii bilmeliyiz.kanda belki kanı verdigimiz kişilerde o tahlile bakılıyo mu ki yada kanda o degerler gözüküyo muki arkadaşlar bu vucudumuzdan öldüremezsek dışardaki sigiller gölgesi içimizde yaşiyolar hasta olalım direncimiz düşşün cıkıyolar o zaman denemekte ne zarar var kiiiiii maske condyloman hpvcim hoba hepinize soruyorum arkadaşlar bizim genetal yada peniste cıkmasydı nerden bilcektik böle bi virüs bizde var size soruyorum.pıtırcıklar gölgesi arkadaşlar asıl virüs vucudumuzda onu yok etmeliyiz herkese tşk inan ki böle hastalıgı burda ögrendim dedigim şeyleri yapıp 1 ay sonra dr gitcemmm genetal bölgemde şüan yok ama tedirginim gectiii.verutol sayesın de acılan yaralara batıconn sürün inan ki içimizde dişimizdaki virüsten daha cok var belkide, içtende savaşalim ben kazanacagimi düşünüyorum

• Profile picture of kle kle said 4 years, 8 months ago:

Ahahahaah eda alemsin. Hpvnin bulaşma yollarından biri elbet yalama ama ağız mukozasına veya ses teline yerleşir virüs bu yolla. Öyle bedende cirit atmaz kana geçmez. Asıl bulaşma yolu ise yalama değil sevişme :) tenin tene değmesi gerek. Romantik virüstür HPV. İçten savaşmak istiyorsan bağışıklık sistemini güçlü tut. Yani dengeli beslen, düzenli uyu, sigara içme, bedeni hareketsiz bırakma yeter. Sirke yutmayla olmaz bu işler :) Midene yazık..

• Profile picture of Fastboy73 Fastboy73 said 4 years, 8 months ago:

Offf yaaaa..!!! Ne kana karışması…??? Tek kelime ile SAÇMALIYORSUNUZ…. Bu virüsün en büyük espirisi; bulaştığı bölgedeki hücrelere saldırması ve onlarla birleşmesi… Vücut hücreleri ile birleştiği için immün sistemimiz tehlikeyi tespit edemiyor… Yani düşman kamuflaj yaptığı için immün sistem göremiyor… Bazı kimselerde bu virüse karşı direnç gelişebiliyor. Onlarda da lezyon ve benzeri belirtiler gözükmüyor ama bulaştırma riskleri devam ediyor… Bu kişilerde Taşıyıcı diyoruz… Bazı AİDS vakalarındada gözüken bir durum…
    Bu meretten kurtulmak demek kısaca şu… Cinsel ilişki önde gelmek üzere çeşitli sebeplerden dolayı cildin belirli bölgelerine bulaşıyor. Eğer o bölgelere koter, kriyo vb… uygulamalar yapılırsa, ve kişi cinsel ilişkide korunursa HPV’den kurtulabiliyor… Ama şunuda belirtmek lazım bulaşma olan tüm bölgelerin temizlenmesi gerek… Zaten tedavide asıl problemde burda… Lezyonlar aynı anda çıkmıyor. Bazıları erken çıkarken bazıları geç çıkıyor… Bu yüzden tedavi parti parti devam ediyor… Bu yüzden bu işi iyi bilen doktorlar genelde iki yılda bu hastalıktan kurtulunabileceğini söylüyorlar…
    O zaman dikkat edilmesi gereken şeyler ortada…
    1. Cinsel ilişki mümkünse iptal veya prezervatif kullanımı.
    2. Genital bölgelerin temizliği çok titiz yapılmalı. Özellikler Tüylerin temizlenmesi. Uzmanlar, kadın veya erkek farketmez; lazer epilasyon ile kasık bölgesi tüylerinin kalıcı olarak temizlenmesini tavsiye ediyorlar… Erkekler için biraz estetik sorun ve masraf içerebilir ama en temiz yöntem bu. Olmaz derseniz tüy dökücü kremler ve köpükler size yardımcı olacaktır…
    3. Tedavi süreci buyunca uyku, baslenme, stres gibi faktörlere dikkat etmek gerekiyor. Spor yapılması ve pozitif bir yaşam tarzı benimsenmesi tedavi sürecini olumlu etkiliyor…

Elma sirkesi sadece lezyonlardan kurtulmanızı sağlar ama yenileri çıkacaktır. Dikkat edilmesi gereken konu lezyonların aynı yerden tekrar çıkıp çıkmağıdır. Eğer aynı yerden tekrar eden lezyonlar varsa Sirke sadece lezyonları döküyor demektir. Yani ciltte HPV varlığını sürdüyor demektir. Bende Kriyo uygulaması sonrasında aynı yerlerden birdaha lezyon çıkmadı. Farklı bölgelerde çıktı. Onlarda Kriyo temizlendi. Ve yaklaşık 7 aydır lezyon çıkmıyor…

Umarım yardımcı olabilmişimdir… Herkese seviler, saygılar…

• Profile picture of HatayParisVan HatayParisVan said 4 years, 8 months ago:

Eda, siteyi baştan sona tekrar oku arkadsım…HPV nin bulaşmasıyla ilgili kurduğun mantık çok yanlış:))))

HPV, sadece ve sadece GENİTAL BÖLGEYİ seviyor ve sadece orada çıkıyor.Çok çok özel durumlarda Agız ve ses tellerindede nadirde olsa görüşlebiliyor.

Kanda yoktur.olmaz olamaz.Bütün dünya bunu araştırmız kesin tanıyı koymuş !!! oki.!!!

vucud içinde diyorsun onuda Vajina içinde olabilir diye düşündüğünü sanıyorum. Yani midende HPV olmaz:) Akcigerlerinde HPV bulaşamaz !!! oki.

Yalama degil sevişmeyle geçer:))) çok güldüm ya msjını okuyunca:)))

geçmiş olsun…:)

• Profile picture of mako mako said 4 years, 8 months ago:

ben elma sirkesiyle ilgili olarak başlık açıp tüm tecrübelerimi detaylı paylaşmış biri olarak; elma sirkesinin var olan siğilleri yok ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim ancak bağışıklık üzerindeki etkileri konusunda açıkcası net bişey söyleyemiyorum çünkü sirke uyguladıktan sonra yeni siğiller çıktı bende. Ancak her seferinde sirke uygulayıp yok etmeyi başarıyorum.