Verrutol (125 posts)

Topic tags: Siğil İlacı, Verrutol, Verrutol ve HPV
  • Profile picture of HPV Hede Hödö HPV Hede Hödö4p said 5 years, 9 months ago:

Karamelek merak etmiş sormuş, hatta şöyle yazmış:
    “arkadaşlar bide bu virüse etki eden bir alaç okudum nette adı verrutol.losyon şeklinde bir ilaçmış.kullanıp geçirdim hatta bende artık bitti diyenler var.siz ne dersiniz duyan varmı aranızda.tabi losyon şeklinde olan bir ilaç neyle sürülür onu sonra tartışırız artık.deneyen varsa sonuçları merak ediyorum. “

Ayrı bir başlık açalım, bakalım neler çıkacak :) Belki kullanan olmuştur.

Buyrun prospektüsü :) Fakat benim anladığım kadarı ile HPV tedavisinde yeri yok. Daha çok elde ayakta çıkan siğillerde kullanılıyor. HPV Türkiye Yardımlaşma Grubunda çok yazılmış üstüne. Faydasını gördüğünü iddia eden birine rastlamadım.

Verrutol

Sitostatik, Keratolitik (siğil ilacı)

İlaç Etken Maddesi
    Salisilik Asit + 5-Fluorouracil

VERRUTOL 15 GR SİĞİL İLACI, Yerli, Beşeri bir ilaçdır.Reçete İle Verilir.

FORMÜLÜ :
    0.005 g5-fluorouracil1 gr solüsyon0.100 gSalisilik asit1 gr solüsyon

ENDİKASYONLARI ( İlacın Kullanıldığı Durumlar, Hastalıklar ) :
    Verrucae vulgaris, Verrucae planae juveniles

KONTRENDİKASYONLARI ( İlacın Kullanılmaması Gereken Durumlar ) :
    Dolaşım bozukluğu olan kişilerce ve şeker hastalarınca kullanılmamalıdır. Vücuttaki benlere ve üzerinde tüy üremiş olan siğillere uygulanmamalıdır. Florourasil, fetusa zarar verebileceğinden hamilelikte kullanılmamalıdır. Preparatın bileşimindeki herhangi bir maddeye allerjisi olanlarca kullanılmamalıdır.

UYARILAR / ÖNLEMLER :
    Haricen kullanılır. Gözlerle ve mukozalarla temasından kaçınınız. Eğer göz ve mukozaya sıçrayacak olursa bol su ile yıkayıp, çöken maddeleri (film yapıcı karışım) uzaklaştırıp 15 dakika süreyle su ile iyice yıkayınız. Geniş yüzeylere (özellikle 25 cm²den büyük alanlara) uygulamayınız.Çocuklarda kullanımının emniyetli olup olmadığı hakkında yeterli bilgi yoktur. Ürünün siğil etrafındaki normal deri ile temasından sakınılmalıdır. Kullanım süresi içinde aşırı irritasyon görülürse kullanıma ara verip doktora başvurulmalıdır.Ürün aşırı derecede yanıcı olduğundan ateşten uzak tutulmalıdır.

YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER :
    Verrutol, siğilin etrafındaki normal deri ile temas ettiğinde lokal irritan etki görülebilir.Sadece siğilin olduğu bölgeye uygulamak suretiyle veya kullanıma kısa bir süre ara vermek suretiyle irritasyon kontrol altına alınabilir. Yanma, kaşınma, irritasyon, enflamasyon, allerjik kontakt dermatit görülebilir.

İLAÇ ETKİLEŞMELERİ VE DİĞER ETKİLEŞİMLER :
    Yoktur.

DOZU VE KULLANIM ŞEKLİ :
    Ürün siğilin çevresindeki normal deri ile temas ettirilmden günde 2-3 kez ince bir tabaka halinde siğilin üzerinde uygulanır. Çok küçük siğiller için şişenin kapağındaki uygulama çubuğu yerine kürdan kullanılabilir. Her uygulamadan önce bir uygulama sonucu oluşmuş film tabakası uzaklaştırılmalıdır. Eğer yıkama sonucu uzaklaştırılamazsa kenarından uygun şekilde kaldırılmak suretiyle uzaklaştırılabilir. Klinik açıdan gözle görülebilir bir iyileşme 2 ila 4 hafta sonra, siğilde küçülme ise 6 ila 12 hafta sonra gözlenir. Tedavi sırasında arada doktora başvurmakta fayda vardır.

• Profile picture of Hale Hale said 5 years, 9 months ago:

Hayatımı kurtardığına inandığım ilacım…

bitmiş şisesini haala saklıyorum. Mart ayı sonunda, ilk 6. ay’lık kontrolumü olup, doktor da her şey normal dediğinde,ilk istanbul ziyaretimde o boş şişeyi bogazın serin sularına atacağım…

krioterapiyle davetsiz misafirlerimi yaktırmıştım… o zamanlar ruhen okadar paniktim ki, vücudumdaki benleri bile siğil zannediyordum. Siğillerim, krioterapi ile dondurulduktan sonra beni rahatsız eden kahve rengi bir leke vardı! doktoruma defalarca bunu söylememe rağmen o, beklememi büyüyüp büyümediğini kontrol etmemi istemişti.(bu lafına bozulduğum gibi, kendisine de içimden ennnn güzel duygularımı ifade ettim. duymadı o ayrı tabi :) …

bu siğillerle uğraşırken, aynı dönemde bacağımda da bir kabarcık oluşmuştu! sinirlerim iyice geriliyordu o kabarcığında siğil olduğunu düşünüyordum ve bir cildiye doktoruna gittim, gösterdim gene teşhisim doğru çıktı o da siğilmiş!(Değerlimle küffarımdaki siğilleri de ben keşfedip teşhisi koyup, doktora gitmiştim jinekolog da doğru tahmin demişti)…

bu neydi böyle ,değerlim ve küffarımda çıkan siğil yetmiyor birde bacağımda bu virüs!nerden bulaştı bana, ben çocukken bile böyle bir illetle uğraşmamıştım!

doktor yukarda resmi olan o ilacı yazdı ve 21 gün kullanmamı geçmezse yeniden gememi istedi!
    Başladım bacağımdaki virüse uygulamaya. hpv yardımlaşma grubunda ve başka internet sitelerinde bu ilacı kullananları duymuştum!

Bacağımdaki virüse uyguladıktan sonra kukumdaki o kahve rengi lekeyede sürdüm sonra beni rahatsız eden bir kaç noktaya daha…

bacağımdaki o kabartı kuruyup düştü.Kukumdakilerde yok oldular!

beni yeniden krioterapiden kurtarmış oldu!

• Profile picture of karamelek karamelek said 5 years, 9 months ago:

vaaaay!!!süper ya bende deneyeceğim hemen çok teşekkürler hale bizlerle paylaştığın için.zaten ben çok iyi yazılar okudum bu ilaçla ilgili biraz yakıyormuş ama bu durumdan korkmayın kökünü kurutmaya çalışıyor diyorlar.gerçekten hpv den kurtulan varmış bu ilaçla.hemde doktora bile gitmeden.denemekten ne çıkar.zaten bu sevgili siğilciklerimden kurtulmak için ne iş olsa yaparım abi diyenlerden oldumm…

arkadaşlar eğer bu ilacı hala denemediyseniz hemen deneyin inanın değişimi hemen farkediceksiniz.süper bişeymiş gerçekten faydası var.biraz acıtıyor ama sanki kurutuyor.

Hoppala :) İşe yarıyor demek :) Söz siğillerim tekrar ederse deneyeceğim. Gün gün yazarım neler oluyor :)

evet kesinlikle deneyin arkadaşlar mutlaka sonuç alacaksınız.sonrada böyle gülümseyeceksiniz:)))

benimde hayatımı kurtarmıştı! hatta keşke dünyanın parasını harcayıp krio yaptırmasaydım dediğim de oldu…
    izde bırakmıyor

• Profile picture of janset janset said 5 years, 9 months ago:

slm evet kesinlikle deniyeceğim VERRUTOL’U tekrar kriyo yaptırmak istemiyorum işe yararmı yaramaz mı bilmiyorum ama denemeden bilinmez ki::)))))))))))))))))

sevgili Janset,

Ben faydasını gördüm, biraz yakıyor ama sonuçtan memnunum. Kriodan sonra verrutol kullandım… martta 6 ay olacak ve görünürde bişey yok, tekrarlamadı.

Sende sakin ol, panikleme! yapman gereken dengeli ve düzenli bir beslenme alışkanlığı ile bağışıklık sistemini güçlü tutmak. Spor yap, temiz havada yürü bol oksijen depola… vücuduna zarar verecek her türlü besin maddelerinden uzak dur. Sigaradan veya içilen ortamdan uzak dur.
    Atlatacaksın merak etme, pozitif enerjiyi de unutma!
    sevgiyle kal

• Profile picture of oblomow oblomow said 5 years, 7 months ago:

verrutol ne sıklıkla kullanılmalı sizce?
    prospektüsünde günde 2-3 kez diye yazılmış. internette araştırdığımda bir doktor 3 günde bir kullanılmasını tavsiye etmiş.. bir başka doktor günde bir kez diye belirtmiş. kullanan arkadaşların görüşlerini öğrenebilir miyim?

• Profile picture of HPV Hede Hödö HPV Hede Hödö4p said 5 years, 7 months ago:

TEST TEST SİL

• Profile picture of CoolHPV CoolHPV said 5 years, 7 months ago:

BEN KULLANDIM.
    her akşam yatmadan önce sürmen yeterli. oje gibi bişey zaten. 3 gün sonra siğili siyathlaştırıyor. sen bile elinle alabiliyorsun. ama unutma sadece siğili alıyor. keisnlikle virüsü öldürmüyor. aynı yerden bende 2 hafta sonra yine çıktı.
    bir de siği olmayan yerlere gelince bayağı bir yakıyor. bildiğin asit. başka hiçbir esprisi yok.

• Profile picture of CoolHPV CoolHPV said 5 years, 7 months ago:

bu arada günde 2-3 gün demesinin nedeni kalın derili bölgeleri kastediyor. el, ayak gibi kalın derili bölgelere uygulanıyor genelde. pipimizin derisi incecik olduğu için hemen deler valla :))

• Profile picture of oblomow oblomow said 5 years, 7 months ago:

hehehehe
    kullanmadan önce de asit olduğunu biliyordum.. hatta sürünce cosssss falan da edecek sandım:)
    kullanınca ve öle oje gibi bir şey olduğunu görünce, amaaaaan pipiyi şişeye de soksam bişey olmaz gibi geldi..
    siğiller gitsin yeter zaten.. koter de olsan kriyo da olsan virüsün vucütta ömür boyu kalacağını biliyorum..
    siğiller gittikten sonra tekrar çıkmaması için aldara kullancam.