verrutol kullanımından sonra süreç şöyle :( (24 posts)

• Profile picture of fenomenn85 fenomenn85 said 5 years, 1 month ago:

arkadaslar tatilde oldugum için bilgi veremedim şimdi verrutolu uygulamadan önce 2 3 adet siğil veya molloscum da olabilir ondanda şüpheleniyorum daha doktora gitmedim bunların üstüne anlatıldığı gibi uyguladım uyguladıktan sonra beyaz bir tabaka olusuyor tahmini 20 25 dk içerisinde kendiliğinden soyulmaya baslar soyulmaz ise el yardımı ile o tabakayı alıp tekrar sürüyorsunuz ben gece yatarken sürdüm sürülen yerler kasıntı yapıyor yaptıkça daha cok kasıyorsunuz gece yatarken kasıya kasıya kanatmısım sabah farkettim kanadığının 1 hafta sonra sayı 2 3 den cıktı 14 15 e kanamadan dolayımı verrutoldan dolayımı bilmiyorum :( bu ilaçla sadece 2 tanesini kurutabildim. siğilin üstüne sürüyoum tabaka olusup kaldırdımmı aynı sekilde duruyor tık yok aynı siğile bidaha sürüyorum yine tık yok asırı kullanımda yara olusturuyor sürdüğünüz yüzey kurudupu için catlama ve kanama söz konusu oluyor ve yara olan yerin etrafından tekrar azmaya baslayıp siğil cıkıyor bu hafta doktora gitcem acaba cildiyeciyemi gideceğim ssk yok özel polikinlik veya neresi bilgi verirseniz sevinirim

• Profile picture of hepeve hepeve said 5 years, 1 month ago:

fenomenn85 çok çok geçmiş olsun..benim bir bilgim yok ama kanatmanın etkisi olabilir diye düşünüyorum..Sen bir an önce doktora git ve sakin ol! herşeyin bir çözümü var..panik olma..tekrar çok gecmiş olsun..doktordan sonra da durumu ve sonucu yazarsan çok iyi olur..biz de bilgileniriz..

• Profile picture of umutlu umutlu said 5 years, 1 month ago:

arkadaşım ne yaptın sen yahu
    öyle verrutolü sürüyüm yarım saat sonra kaldırıyım olurmu hiç?
    kanatırsında yenilerinin çıkmasına yol da açarsın böylece…
    sevgili fenomen 85 verrutolü sabah sürcektin akşama kadar beklicektin akşam tekrar sürcektin ertesi gün sabah yani 3. sürüşten önce beyaz tabakayı kaldıracaktın.sonra yine verrutol…3-4 gün sonra bütün siğiller düşüvercekti.en iyisi sen doktora git.erkektin sanırım eğer öyleyse cildiyeciye git.çoookkk geçmiş olsun..

bakalım sonuç iyi cıkar umarım bu mollescum baya takıldı kafama görüntü sivilce benzeri içi sanki beyazımsı bi sıvı varmıs gibi duruyor bendekiler resimlere baktım netten benzemde var acaba bu yuzdenmi verrutol faydalı olmadı çünkü genital siğil olup verrutol kullanımında olumlu sonuc alan arkadaslar vardı artı benden cıkanlar herneyse göbek altı penis dibi yüzeye yayıldılar peniste yok….

onuda denedim umutlu… 1 gün beklediğimde oldu sürdükten sonra ama sonuc değişmedi

korumasız 2 ilişkim oldu mutlaka ordan geldi bu illet :( baska bişede cıkacak diye korkmuyor değilim oyuzden doktora bi ayağım gitmiyor nedense… salak kafam okadar dikkat eden korunan ben 2 defa yenik düştüm bu hale geldim.

• Profile picture of umutlu umutlu said 5 years, 1 month ago:

belkide dediğin gibi siğil değiller.sen doktora git durumu netleştir…

• Profile picture of hepyekci hepyekci said 5 years, 1 month ago:

Arkadasşım, verrutolü bende düzenli kullanıyorum, sen bence birin olarak kaşımakla çok yanlış yapmışsın, hiç bir şekilde kanatacak yara yapacak kadar kaşınır mı akıl var mantık var.çocuk degiliz.Öncelikle kaşıma konusunda kendini engelle,kaşınması iyi olmasına iyileşmesine delalettir. "umutlu" nun dediği giib, akşamdan nokta gibi siğilin üzerine dokundur verrutolü çek. sonrasında, hafif yanma ve kaşıntı olabilir, üflüyerek, veya yelpaze yaparak o bölgedeki yanmayı ve kaşıntıyı azaltabilirsin. ben sünnet cocukları gibi yatakta bacaklarımı açık tutup yelpaze yaptığımı bilirim pikeyle:) ama bu olay 2-3 gün sürüyor en fazla.

saç kurutma makinasıda işe yarıyor.:) ben şuan ihmal ettiğim yaklaşık 11-12 tane irili ufaklı siğilimle gene verrutolle tedavi uyguluyorum 3 . gündeyim. ve gayet basarılı.sigillerin %50 sini kabuk baglayan verrutolle süküp attım, dip kısımlarıkaldı. onalrıda 2 gün sonra sokup alırım verrutol sayesinde, sonrsındada sigilsiz ve yanık olan bölgelere furacin yada benzeri antibaktariyel yara kremi sürdükmü 2-3 günde cillop gibi oluyor mekan…:)

Ben bu sefer sadece tuy olayında hata yaptım. tuyleri tüy dökücü kremle temizledim ama çok temiz olmadı bedne bişey olmaz diyerekten verrutole başladım, şimdide verrutolün kabuk bağlamış yerlerini sokerken tuylerimde çekiliyor ve inanılmaz acı veriyor. bilginiz olsun.

hepyekci arkadasımm keyfimden kaşıdım inatla kaşıdım demedim ben uyanıkken tutuyorum zaten kendimi uyku halindeyken kasımısım sabah kalktıgımda kanamıs oldugunu gordum hepsi bu akıl ve mantıkla nasıl ilişkilendirdin ne alaka onu anlamadım bu 1 2- verrutolu sürüp az bekledim olmadı cok bekledim olmadı beyaz tabaka olusup düşüyor altından yine siğil bön bön sana bakıyor sadece süreci yazdım belkide bende işe yaramadı bilemiyorum hala doktorada gitmedim zaman yok bu ara sağlığa zaman ayırmayıpta neye ayıracaksın diyenler olabilir ama ayıramadık işte en kısa sürede gidip artık aldaramı der doktor yakalım mı der donduralımmı der ne derse onu yapacağız.

doktora gidene kadar kolonya ve batikon tedavisine baslayacağım evde bakalım bi umut belki faydalı olurr.

• Profile picture of hpvliman hpvliman said 5 years, 1 month ago:

arkadaşlar bu siğillerin bön bön bakma olayına takıldım hahaha:):) siğil bön bön bakar mı ?

• Profile picture of HPV Hede Hödö HPV Hede Hödö4p said 5 years, 1 month ago:

Bakarlar :) böle gözünün içine sırıtanları bile olur bunları, nispeten iri olanlar daha bi bön oluyor, mongol bakışları oluyor :)

Fenomen paniğe gerek yok, verrutole devam. Bakma sen o beyazlıkların düştüğüne, bir süre sonra göreceksin ki siğiller yok olmaya başlamış. Doktoru ihmal etme, kullanıp memnun kalan çok olsa da kesin bir çözüm getirdiği kanıtlanmış değil.

fenomen arkadaşım, yanlış anlma beni:) sadece kanama olayına çok üzüldüm.

bencede ban bu akşam verrutolü sür. ve üflüyerek o verrutolün sigilin üzerine yapışmasını bekle. sonra yat uyu.sabah uyandıgında tekrar aynı siğillerin üzerine gene dokuntur ilaçı taşır çok çok az ama milimetreklik olarak taşsın sigilin cevresine verrutol. ve daha sonra gene üffle püflee kurusun beyaz tabaka .yani iki katman oldu şuan. daha sonra akşam uyumadan önce bir kez daha sür beyaz tabakanın üzerine verrutolü gene üflle ve bekle, sabah olunca bu sefer kabukları kaldırmaya çalış
    kalkan beyaz tabakaları kaldır.. daha sonra tekrar verrutolü bas o aynı yerlere , bu kısım biraz yanmalı olabilir. yanmasınd a fayda var ama gene üfle püfle ben saç kurutma makinasını bile tutuyorum bazen soguk üfleterek:) evebu şekilde 3-4 gün dene

göreeceksin ki, sigillerin sönmüş minikleşmi,ş bir şekilde kabuga gelicek… hiiiiç kaçar yolu yok inan buna… süre belki uzar ama o sigilin orada durmasının imkanı yok:)

tüm kabukları kaldırdıktan sonra.. verrutolü sürme ve hemen meydana gelen savaş alanı gibi yerde yara tedavisine başla, furicene antibaktariyel merhem tavsiye edilir ama evde benzer baktroban, bepanten falan yara kresmleir varsa sürebilirsin… 3-4 günde o yaralarda tertemiz oluyor ve cillop gibi oluyorsun:))))

butun bunları yaparken lütfen ilk olarak bir iki siigilde deneyin.. sonra hepsinde uygulayın.zaten hepsi 4-5 günlük bir uygulama sonuçcu hemen alabiliyorsunuz.

• Profile picture of kara_kurt kara_kurt said 5 years, 1 month ago:

ya arkadaşlar bende verrutol kullandım biraz sızlıyo ilk önce nedense bu sızlaması benim hoşuma gidiyodu:))))) onun için zorlanmıyodum ama kaşınma veya kanama gibi bişe görmedim şimdi biraz ara verdim fito dşye bir yara kremi kullanıyom büyük siğin yarısı kurudu küçük siğillerde gitti heralde gerçi yara ileştikten sonra belli olacak

kara kurt, bende yaraları iyileştirim gibi.. şimdi ALDARA krem kullanmalıyız bizler bence.

onuda araştır istersen..