GENİTAL SİĞİLLER İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM? (9 posts)

• Profile picture of pantera pantera said 3 years, 4 months ago:

Herkese Merhaba,bu veleti ilk gördüğümde sadece bir sivilce olduğunu düşündüm.daha sonra bir ara geçer gibi oldu.sonra yeniden belirdi ve yayılmaya başladı.internetten kendi çabalarımla yaptığım araştırmalar sonucu görüyorum ki bu HPV denen illet ve doktora gitmeye karar verdim benim için çokta zor olmasına rağmen.başlarda çok sıkılıyor,kendimi mutsuz huzursuz hissediyor,en önemlisi cinsellikten soğuduğumu düşünüyordum.2010 temmuz ayında şuanki nişanlımla birlikte olduktan yaklaşık 5 ay sonra ortaya çıktı.Bekar hayatında her erkek ve bayan gibi özellikle de Marmariste yaşayan biri olarak turistler şunlar bunlar.aramızda hiç bir problem yok.ben onun önceki hayatından çok eşlilikten dolayı olduğunu düşünüyorum ancak onda böyle bir şey göremedim.Acaba onun bağışıklık sistemi daha kuvvetli olduğundan dolayı olabilir mi?ama sanıyorum ki bu virüsü taşıyor ve bana bulaştırdı.O doktora gitti bir şey görememişler ancak testte yapmamışlar.ben geçen hafta gittiğimde smear aldılar ve yaklasık 10 gün sonra sonucunu alacağım.Umuyorum olumsuz bir şey söylemezler ki söyleyeceklerini de sanmıyorum.Forumlarda keremin ÇAY AĞACI YAĞI tedavisini okudum ve daha öncede ingilizce birkaç siteden bununla ilgili bir şeyler okumustum.Dün TTO yu aldım ve kullanmaya başladım.umarım işe yarar.şuanda beyazlamıs görünüyor ve yağı sürerken acıma yanma vs.hiç bir belirti yok. Sevgili arkadaşlar sizde tedavi yöntemlerinizi nasıl kurtulduğunuzu yazarsanız çok sevineceğim.Bu arada Ankaradan yazıyorum dün kızılayda en az 5 aktar gezdim ama cemre marka bulamadım ve karden aldım.Her şey gönlünüzce olsun acil şifalar diliyorum ve çok değerli yorumlarınızı dört gözle bekliyorum. :)

• Profile picture of melek melek11p said 3 years, 4 months ago:

merhaba pantera..ben doğal besinlerin bitkilerin bu hastalıkta faydasına inanıyorum..bağışıklık sistemini güçlendirmesi açısından ama..siğilin sirkeyle çay ağacı yağıyla falan yok olduğunu söyleyen bunu yaşayan arkadaşlarımız var ama ben koterle o siğilin bulunduğu derinin yakılması taraftarıyım..bildiğin uçuk, nasılki dudağa yerleşiyor virüs, hep aynı yerde senede en az bir kez nüksediyor..ben kendimce yok olan virüsün derinin altında kalıp tekrar nüksedeceğine inanıyorum..bu nedenle koter diyorum..

• Profile picture of zeynep zeynep6p said 3 years, 4 months ago:

@ sevgili melek ve pantera
    ben sirke ile 2 kez siğillerden kurtulmuş şanslı biriyim ancak 3 hafta önce 8 aydan sonra tekrarlayan siğilin yeri sebebiyle direkt dr a gittim… sirke çok az insanda işe yarayan bir şey ve uzun sürede yanıt alıyosunuz 3 hafta aynı şeyi her gece yapmanız gerek bıkmadan o da işe yararsa bence siğilinize ve tamamen anotominize bağlı birşey zaten çok hassas bölgelere uygulanması taraftarı değilim ancak daha sert olan dış kısımlarda uyguladım ve sonuç aldım… melekcim daha önce senin tekrarlayan siğilin aynı yerden (sirkenin yok ettiği ) çıkmıştır die bir yorumun vardı cevap yazdım ama sitede göremedim bi türlü sanırım sorun vardı… aynı yerden hiç tekrarlamadı aksine hiç sirke ile silemediğim iç (görünebilir) kısımdan çıktı bir tane…ben haftada bir kez hala sadece siliyorum sirkeli pamukla (bekletmiyorum) başka yerden nüksedemediyse sirke sayesinde… hep söylüyorum bende işe yarıyor başka arkadaşları bilemem denemeden anlaşılmaz sadece paylaşıyorum aslolan kesinlikle iyi bir dr…
    sana ilginç bir şey daha aktarmak istiyorum senin siğiller ilk başta kesiliyodu ve hepimiz çok şaşırdık hatırladın mı son siğilimi keserek aldı dr um sordum yayılmıcak mı kanayınca die cerrahi kesme de bir tedavi yöntemidir ancak çok dikkatli ve doğru yerden kesilmelidir doğru olduğunu da çabuk iyileşmesinden anlarsın dedi…5 gün sonra iyileşmiştim iç kısımda olduğu halde…
    bir de iç kısıma yayılmasından korkuyoruz ya nasıl görüncek die mutlaka görürüz görebileceğimiz bişey dedi… asla yumurtalıklara ve rahmin içine giremezmiş hpv en büyük ihtimal rahim ağzıdır onu da görüp tedavi edebiliyoruz zaten deyverdi… bu bakımdan dr kontrollerini ne olur ihmal etmeyelim…

• Profile picture of vampirella vampirella said 3 years, 4 months ago:

zeynep sanırım sen ankaradasın.nereye hangi doktora gidiyorsun?memnun musun?yazdıklarından anladığım kadarıyla dr un soularına net yaın veren biri.

@zeynep,melek
    Arkadaşlar şu çay ağacında bugün 2.günüm.size durumum hakkında buradan bilgi vereceğim.Bu arada araştırmalarıma göre çoğu marka bu yağ işini.sadece çay ağacı değil diğer yağları da hep seyreltilmiş satıyor ve fiyatlar 3 ve 5 tl arasında geziyor ancak awe cemre nin mağazasını buldum.ve tamı tamına 33 tl ye aldım diğerleri hep 20 ml ve ucuz.ama bu 15 ml ve 33 tl ki mağazanın ambiyansı olsun.yine diğer araştırmalarıma göre kaliteli bir firmaya benziyor.onda da daha ucuz nival diye bir alt markası var ama söylüyorlar seyreltilmiş olduğunu.benim bu aldığım %100 saf ve ithal.avustralyadan geliyor bitki.yabancı sitelerde de çok okudum.birde mazı ağacı yağıyla karıştırıyorsun ama türkiye de kimse bu yağı duymamıs.firmaya da referans vermiş oldum :) kokusu güzel.sürünce 1 2 dk mentol etkisi yapıyor.yanma denemez.ama ilginç bir deneyim :) umarım iyi sonuç alırım.

@pantera
    çay ağacı yağı ile ilgili bir çok yroum ve bilgi bulacaksın geriye doğru forumu tararsan… kullanan arkadaşlardan biri sonuç almıştı yanılmıyorsam…umarım sonuç alırsın ben sirke ile sonuç almıştım o dönem ve denemeye gerek kalmamıştı…
    dr umu sormuşsun ben rahat edebildiğim dr larla mutluyum açıkçası öyle bir dr um var bazen bıktırmama rağmen yanıt alıyorum sorularıma sakince ve sabırla hemde…hpv açısından çok bilgili mi onu bilemem şöyle ki tedavimi o yapmasına rağmen ben bu konuda zaten bi anlamda kendimin dr u olduğum için uzun hpv sürecimde ona pek bişey kalmıyor koter / kontol / smear haricinde bunları hangi dr a gitsem ortalamada aynı olacağını biliyorum tercih etme sebebim onunla rahat olmam ve asla kazıklanmamam…kendini aşan durumlarda ısrarcı olmayıp başka dr (mesela onkolog) tavsiye edebilen bir hanım… galiba karşılıklı bir uyumu yakalamak güveni hissetmek önemli hpv de ne istediğini biliyorsan daha ilk muaynede zaten anlıyosun istediğin dr un o mu başkası mı olacağını… ben yine de paylaşayım numarasını dr emine sernur 312 435 42 82…

@zeynep
    çok teşekkürler acaba doktorun adresini yada semtini de öğrenebilir miyim.bu arada ben ankaradayım.sen tamamen kurtuldun mu?aşı falan yaptırdın mı?ve ne kadar zamandır bu virüsü taşıyorsun?

rica ederim @pantera …. telefondan açık adreslerini alabilrsin kocatepe cami yanında…
    aşıda son doz kaldı…9 aydır hpv liyim…ilk bir ayda 3 atak geçirdim sonrasında 8 ay atak yaşamadım sanırım kurtuldum derken en son 2 hafta önce ne yazık ki bir tane siğil daha çıktı… bu beni 8 ay geriye götürdü…:((( ama ben siğillere takılan biri değilim artık evet can sıkıcı ama tedavisi var önemli olan iç kısma ve rahim ağzına zarar vermemesi bu yüzden dr kontrollerimi ve kendime bakmayı hiç bırakmadım… ben istisnayım 8 aydan sonra tekrar enfekte olunmamışsa genellikle kutuluyo insanlar…zor bir hayatım var psikolojik olarak düştüğüm dönemlerde siğil çıkıyor bunun da farkındayım…psikolojinizi sağlam tutmanızı öneririm bağışıklık sistemini güçlendirdiğiniz kadar…sevgi ve sağlıcakla …

• Profile picture of melek melek11p said 3 years, 4 months ago:

zeynepcim..bu siğil sabır ve anatomi işi..sen kendi çözümünü bulmuşsun ne güzel..ve en güzeli doktorunu bulmuşsun..ben hala bu hpv hakkında genel bir açıklama bulamadım kendi içimde..1 Nisan da(nisan 1 şakası gibi) hpv negatif sonucunu aldım 1 aya kalmadan 1 tane siğil çıktı..ben vücudumda siğili hissettiğim anda ondan kurtulmak istiyorum..sirke çayağacı yağı aldara bunlar sabır ve sukunet işi..faydası olduğu kesin yaşıyorsunuz ve size inanıyorum ama hergün siğille uğraşıp yokoldu mu acaba diye gözlemek sukunet ister oda ben de yok ne yazıkki..
    siğili kestirdiğini söylemişsin zeynep..benim de kesilen yerlerimde tekrar siğil çıkmamıştı..yanlarında çıkmıştı..bugün son siğilimide asitle yaktırdım..ben en çok bu yöntemi seviyorum anestezi tahlil yok..10 sn sürüyor..
    umarım bu son olur…hepimiz için..
    pandera sen neden siğili uzun vadede yoketmeye çalışıyosun.?.çok iyi yöntemler var biliyosun..

melekcim hpv için tek bir açıklama var bence!!! enfekte olmuşsa kişi hpv li …bağışıklık sistemi sağlamsa siğilsiz… uzun yıllar siğil çıkmazsa hpv negatif olabiliyoruz bence…bu saydıklarım ise kişinin psikoljik durumuna yaşam standardına ve anotomisine bağlı yani herkes de farklı seyredebiliyo…şimdilik gücüm o doktora yetiyor açıkçası ama yakın bir zamanda mutlaka bir devlet hastanesinden başka bir görüş alacağım sırf rahat edebilmek için nasıl olsa alıştık o muayneye….:)))) siğil çıkarsa zaten direkt dr dayım uğraşmak istemiyorum senin gibi…öyle de yaptım 3 hafta önce…hpv dna testini ilk yazdığın anda aslında yorumumu sana iltemiştim hatırlarsan … seninle benim dna+tip maceramız çok benziyor biliyosun…bu testler sırf içimiz rahatlasın merak giderilsin die yapılıyor ancak sürüntü alınan bölge ve siğilin tipine bağlı negatifte gelebiliyo her seferinde değişebiliyo tip de…o yüzden dna testine takılma derim hele ki bi kaç yılı devirmemişsek teste bile gerek görmüyorum ben…dna testlerinie gerek duymayan dr ları şimdi anlıyorum..:))) tipleme testi belki işe yarar hangi aşı yapılcak karar açısından…sürekli yazdım ama bir kez daha yazayım yeni ark lar belki okur ve bilgilenir…siğil yoksa hayata devam siğil varsa da yoksa da dr a devam sevgili arkadaşlarım…sevgi ve sağlıcakla…

• Profile picture of vipp Deleted User said 3 years, 2 months ago:

http://www.dogaltedavi.net/f221/genital_herpes_hsv2_genital_sigil_hpv_herpes_simplex_herpes_enfeksiyonlari_geni-3811.html

Bu siteyi dün tesadüf buldum google,den.Bir göz atmanizi tavsiye ederim.Duymussunuzdur Ibrahim Gökcek bey ismindeki bir Her balist ben doktor degilim diyor ama bir yandanda cok iddiali.Yorumcular arasinda öyle caresiz biri varki eger ise yarasin masrafin %10 fazlasini ödeyecegim yok evim yok ama arabimi satarim,yani intiharin esiginde adam.Dikkat ettim hastalik konulari icinde en cok ziyaret edilen sayfa Hpv ve Herpes sayfasi.Bu Saglik Baknligi ne is yapar anlamiyorum inaninki.Insanlar krize girmis hala cocuk yapin diyor ama neyle kardesim ya :((