Çay Ağacı Yağı ile Siğillerden Kurtuldum (55 posts)

• Profile picture of Kerem Kerem said 3 years, 11 months ago:

Herkese merhaba. 10 sene kadar bir süredir HPV siğilleri ile uğraşmaktayım. Hem makat bölgesinde, hem de penis bölgesinde 10-15 adet (daha fazla olabilir) arasında siğil bulunmakta. Aslında 2007 senesinde yayılınca bunun et beni olmadığını düşünerek doktora gitmiştim ve bunun sonucu olarak 3 senedir dondurma ve alternatif tedavileri deneyerek yok etmeye çalıştım, yani 3 senedir uğraşıyorum denebilir. Şimdiye kadar kalıcı olumlu bir sonuç alamamıştım ama arayışa devam etme mecburiyetinden araştırmaya devam ettim. Denediğim yöntemleri ve etkilerini yazmanın faydalı olacağını düşünüyorum.
    İlk olarak verrutol uyguladım ama, kuruyan siğiller tekrar çıktılar. Hiçbir işe yaramadı.
    Daha sonra doktora gittim ve kriyoterapi uyguladı. 5-6 seans kriyoterapi yaptırdım fakat tekrar çıktılar. 2-3 ay sonra ya da 8 ay sonra bile çıkabiliyor bu meret. Partner açısından çok riskli bulduğum için bu yöntemi bıraktım ve alternatif yöntemlere yöneldim.
    Aldara krem denedim fakat hem çok pahalı, hem de olumlu bir tesir göremediğim için bıraktım.
    İnternette araştırırken Gökçek İksire rastladım. İnceledim ve 6 ay bu ürünü taviz vermeden kullandım. Başka kişilerde işe yaradığını biliyordum ama bende yaramadı. Tabii bende 10 senelik bir geçmişi var siğillerin. Belki birkaç ay sonra tesir edecekti ama o kadar sabredemedim ve bıraktım. Vücuttan virüsün tamamen atılması sonucunu getireceği düşüncesi bu ürünü kullanmama sebep olmuştu.
    Sonrasında Dermanoğlu’nun Aldara Krem gibi tesir eden çeşitli bitkisel yağların karışımı olan ürününü kullandım. 3 ay kullanmama rağmen iyileştirmek bir yana, mevcut siğilleri daha da artırdı. Çünkü elle yağı sürmek gerekiyor ve siğil olan bölgenin çevresindeki bölgede de bu yüzden yeni siğiller çıktı.
    Bazı kişilerin sonuç aldığı bu yöntemlerin bende işe yaramaması üzerine moralim çok bozuldu ve dinsel uygulamalarla ilgili bir kişi olmama rağmen belki çare olur diyerek “dua okuma” yöntemlerini denedim. Yakın bir arkadaşımın bu çevrelerden tanıdıkları var ve birçok kişinin bu şekilde iyileştiğini bana bizzat kendisinin bildiğini söylemesi üzerine “tamam” dedim. Detayına girmeyeceğim fakat özetle söylemek gerekirse, okunmuş kaya tuzunu siğillere sürerek ve borik asidin benzeri başka birkaç maddeyle karıştırılmasıyla elde edilen bileşimi pamukla nemlendirerek uygulama yaptım. Her iki yöntemde de sonuç alındığına arkadaşım şahit olduğunu söylese de, her birine birer ay süre vermeme rağmen hiçbir sonuç alamadım ve sürekli siğillere temas yoluyla uygulama yaptığım için ajite olan siğiller daha da agresif bir gelişme içine girdiler.
    Okunmuş karışımla uygulama yaparken, internette İngilizce kaynaklardan siğillere iyi geldiği dile getirilen bir maddeye rastladım. “Çay ağacı yağı” nı da (Tea Tree Oil) diğer yöntemlere ulaştığımdaki gibi heyecanla karşıladım. Bir tarafım da, herkeste işe yarasa da, sende işe yaramama ihtimali yüksek, diyordu. Yine de çaresizlik yüzünden denemeye karar verdim. Nasıl olsa mevcut halde kriyo terapi olmak zorundayım, diyerek 22 Eylül 2010 günü %100 çay ağacı yağını aldım ve sabah- akşam günde 2 kere olmak üzere (parmak ucuyla siğilin üzerine damlatarak) uygulamaya başladım. Arada, alerji yapar gibi olduğunda 1 gün ara verdim, 2 gün boyunca günde 1 sefer sürdüm. İlk hafta içinde siğillerin pütürlü uçlarının yuvarlanmaya başladığını hissettim. Fakat her gün temas ettiğim için bu farkı çok net anlayamadım. 7 Ekim 2010 Perşembe sabahı makat bölgesindeki ön bölgedekilere göre daha büyük olan siğillerin gitmiş olduğunu gördüm. En başta inanamadım ve nerdeyse sevinçten bağıracak gibi oldum. Sonra penis üzerindekilere bir kere daha baktım ve onlarında pürtüklü yüzeylerinin iyice yuvarlak hale geldiğini ve sivilce gibi kızardıklarını gördüm. Ayrıca etek bölgesinde de siğil var ama bunlar hala eskisi gibi görünüyordu. Makat bölgesinde, penis üzerinde ve etek bölgesinde olmak üzere, siğillerin olduğu 3 bölgedeki farklı yapı özelliklerine bakarak anlamaya çalıştım. Makat bölgesine çay ağacı yağını her sürdüğümde mentollü bir etki yaptı (penis bölgesinde bu etki çok az oldu). Buradan yola çıkarak bu bölgenin, uyguladığım materyeli en çok emen bölge olduğu sonucuna vardım. Bu yüzden de, makat bölgesi iyileşen ilk bölge oldu. Bu yaklaşımla penis bölgesi ikinci, etek bölgesi de iyileşen üçüncü bölge olacak diye düşündüm ve yağı sürmeye devam ettim. 14 Ekim 2010’da penis üzerindekilerin tamamen iyileştiğini gördüm. Bugün etek bölgesindeki siğillerin üzerinin de yuvarlak bir hal almaya başladığını tespit etmiş bulunuyorum. Bu yüzden bu yazıyı daha fazla erteleyemedim. Yıllardır ne denedimse iyileşmeyen bendeki siğillerde işe yarayan çay ağacı yağının çok sayıda kişiye faydalı olabileceğini düşünüyorum.
    Etek kısımda pürtüklü kısımları yuvarlak hal alan siğiller de tam olarak iyileştiğinde tekrar yazacağım. Uzun süre ağrılı, maliyetli, uzun süreleri kapsayan ve çoğu zaman da sonuç vermeyen yöntemleri denemeden önce %100 “çay ağacı yağı” nı (Türkiye’de Cemre üretiyor %100 olarak, 34 TL) 1 ay süreyle devamlı olarak kullanmanın hiçbir sakıncası olmayacağını düşünüyorum. Kısa sürede etki etmesi, siğil olan yerde açık yara, su toplaması gibi bir etki yapmaması, ucuz olması, ev ortamında parmak ucuyla sürülerek kısa sürede kuruması ve ucuz olması sebebiyle, kanımca başka HİÇBİR yönteme gidilmeden ilk olarak denenmesi gereken yöntemdir.
    Ayrıca bayan arkadaşların çay ağacı yağıyla ilgili olarak merak ettiği konular olabilir. Bildiğim kadarıyla söyleyebilirim ki, vajina florası her ne yöntem denenirse denensin dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelmektedir. Faydalı bakterilerin oluşturduğu bu floranın siğil tedavisi için ya da temizlik için kullanılan ürünlerle bozulması sonucu mantar ya da bakteriyel rahatsızlıklar meydana gelebiliyor. Çay ağacı yağıyla ilgili yaptığım araştırmada bu tip rahatsızlıkların tedavisinde yıkama suyuna karıştırılarak ya da başka yağlarla seyreltilerek temizlik yapılmasının önerildiğini gördüm. %100 saf olarak kullanıldığında nasıl bir etkisi olur bilmiyorum. Ama kanımca, mantar ve bakterinin yoğurt ya da faydalı bakteri içeren karışımların sürülmesiyle tedavisi mümkünken, siğillerin tedavisi çok zor ve bilindiği gibi rahim ağzı kanserine götürebiliyor. Bu yüzden kağıt üzerinde siğille mücadele birincil öncelik, eğer bu yüzden vajina florasının bozulmasına bağlı oluşabilecek komplikasyonlar ikincil önemde görünmekte. Bu bilgilerle doktorlara danışılabilir ve daha kapsamlı ve doğru bilgi alınabilir diyeceğim, ama çay ağacı yağının nasıl tesir ettiği bir yana, ne olduğunu bilen doktora bile rast gelmek imkânsız gibi bir şey. Bitkisel ürünlerin kullanımının bilinçsiz aktarların yönlendirmesine bırakılması da buna eleştiri yağdıran tıp ve ilaç endüstrisinin bizatihi kendi suçu değil mi?
    Bu kadar açıklamadan sonra akla bazı sorular gelebilir. Bu yüzden şimdiden bunları cevaplamak yerinde olacaktır. Bu tip bir ürünün pazarlanması ve satışıyla hiçbir alakam yoktur. İnşaat mühendisiyim ve halen inşaat sektöründe kendi işimi yapmaktayım. Yıllardır internette forumları ve çeşitli yöntemleri salık veren web sitelerini tarayıp durdum. Kendim için çare ararken taradığım forumlara, aradan geçen bunca seneden sonra, kendi derdime derman olan bir çareyi yazacağım hiç aklıma gelmezdi. Umarım etek bölgesindeki siğiller de kısa sürede geçerler. Bu yazıyı tüm bölgelerdeki siğillerin tamamen iyileştiği güne kadar yazmanın daha doğru olabileceği düşüncesine katılıyorum. Fakat arada geçecek zamanda kriyo terapi ve koterizasyon gibi zahmetli ve maliyetli yöntemlere gidecek arkadaşların gereksiz yere acı çekmelerine ve para harcamalarına engel olmak için, olması gerekenden daha erken yazmak istedim. Diğer forumlarda da bu bilgiyi paylaşacağım. Herkese şifa dileklerimle…

• Profile picture of Deleted User said 3 years, 11 months ago:

10 yılmı cok uzun bır zaman; galıba bız yenemıcez bu ılletı

Yazıyı kapsamlı tutmaya çalıştım. Bendeki siğili uzun yıllar et beni diye önemsemedim. Yayıldıktan sonra doktora gidince anladım siğil olduğunu. Bundan sonraki tedavi yöntemleri kesin bir yenilgi oldu benim için. Ama 2-3 hafta gibi bir süredir siğillerin çoğu iyileşti. Sen de denersen ve 2-3 hafta, hadi diyelim ki 1 ay vaktin varsa, denemeni şiddetle öneririm.

• Profile picture of amanın yandıııım amanın yandıııım said 3 years, 11 months ago:

hım reklem gibi olmasın demişin ama olmuş gibisanki sanki olmamış gibide sankide olmuş gibide sanki cemre diye isim vermişsin sankide fiyatıda yazmış sakide başka hic marka olmaması ilginc gibi sankide sankide reklam gibi olmamış gibide sankide olmuş apacık reklam gibi inşallah iyileştiriyordur da reklam olmasıda önemilde değildir gibi sanki…..:-))

Bence de reklam olması önemli değil. Önemli olan işe yarar olması. İsim verdim çünkü Türkiye’de çay ağacı yağı yapan tek marka var. İthal ürüne de rastlamadım. Yani yazdığım marka bu ürün için tek seçenek gibi görünüyor. Ayrıca Amerika’dan daha önce mantar için getirtmiş arkadaşımdakindeki çay ağacı yağının kokusu farklı. Ama ben eldeki yerli ürün ile sonuç aldım. Bakıyorum da, ben dahil ne çok insan yıllarını bu rahatsızlığın esareti altında geçirmiş. İsteyen eleştirebilir bu yazdıklarımı. Ama birileri deneyecek ve bunun gerçek olduğunu görecek. Tıbben çözüm bulunamayan kronik siğil vakalarında olduğu gibi yıllarca süren ve kimse alınmasın eldeki imkanlar çerçevesinde havanda su dövülen bu paylaşımlar da yerini başka konulara bırakacak umarım.

• Profile picture of amanın yandıııım amanın yandıııım said 3 years, 11 months ago:

umarım …yani hepimizin temennisi bu heyecannını anlıyorum ama daha cok kısa süre olmuş arkadaşlarada kızmayın kokmuş kara kuzu boku tozo kokusu bile deneyen var bu illet için her kez temkinli yaklaşması doğal …. arkadaşlar deneyen varmı bu ürünü yada nerden bulabiliriz bende yok şu an ama genede bilgim olması iyi..yinede paylaşım için teşekkürler..

• Profile picture of didim didim said 3 years, 11 months ago:

Slm Peki bu çay ağacı yağı nerede satılır ve bu çay ağacı yağını uygularken saf olarak mı uyguladın yoksa karışım yaparak mı ( yani su vb i…….le karıştırararak )uyguladın ?

İstanbul’daki hemen hemen bütün aktarlarda var. Ben %100 saf yağ kullandım. Bir de bu yağın seyreltilmiş olanı var. Bunun yerine saf olanını alın derim. Ben 3 haftadır kullanmaktayım. Günde 2 kere kullanınca 1 hafta sonra hafif kaşıntı ve deride kuruma yaptı. Günde bire düşürüp 1-2 gün bu şekilde sürdükten sonra tekrar günde iki kereye çıkardım ve bu şekilde 3 haftadır sürmekteyim. Makattakiler 2 haftada geçti. Penistekiler 3 haftada geçti. Şimdi Etek kısmındakiler için devam ediyorum. Bu arada, çay ağacı yağı için interette satışı yapılan ithal ürünlere de rastladım. Vakit kaybetmeden denemenizi tavsiye ederim.

• Profile picture of didim didim said 3 years, 11 months ago:

anladım teşekkürler peki dostum makatındakiler oturuken acıma yapıyormu yani makattaki hpler herhangi bir belirti verdi mi ? bendede var gibi şüpheleniyorum mesleğim icabı çok masabaşı işim var çok oturmaktayım acayip acıyor maaktım acıdığı zaman birde kaşıntı yapıor…bu konudaki görüşlerini alabilirmiyim

Siğilin ağrı yaptığını duymadım. Bende de herhangi bir kaşıntı ya da ağrı olmadı. Temizlik yaparken elime yüzeyi pütürlü küçük çıkıntılar geliyordu. Ben de penisteki siğilleri bildiğim için doktora gösterdim. Doktor da, bunların da siğil olduğunu fakat bu bölgede koter ya da kriyo uygulaması yapmayı çok önermediğini söyledi. Aldara krem kullan, dedi. Fakat ben aldara krem kullandığım için, makat bölgesinde kullanmadım. İlk yazımda olduğu gibi bir süreç geçirdim. Makat bölgesindeki siğiller kendi tecrübeme göre en kısa sürede geçenler. Çünkü o bölge çok duyarlı ve ne uygulanırsa oraya derinlemesine nüfuz ediyor. Koter ya da kriyo yaptırmadan önce kesinlikle çay ağacı yağına şans verilmeli, derim.

• Profile picture of selim selim said 3 years, 11 months ago:

Kerem anlayamadığım bi 10 sendeir uğraşıyorum demişsin birde 2007 den beri demişsin?

10 senedir siğil var. 2007 senesinde yayılana kadar et beni olduğunu sanıyordum ve bir şey yapmadım bu zaman kadar. Uğraşıyorum dediğim süre 2007′den bugüne kadar geçen süreyi kapsıyor. Ama çay ağacı yağını 22 Eylül 2010 tarihinde kullanmaya başladım. Kısa sürede etki etti. Ben de benim gibi aynı dertten muzdarip olanlarla paylaşayım dedim. Umarım faydalı olur.

• Profile picture of ahmet aga ahmet aga said 3 years, 11 months ago:

kusura bakmayın ama ben 10 senedir siğili olan bir sizi duydum gerek internetten gerekse gittiğim doktorlardan 10 sene siğille dolaşan hiç duymadım bu işte bir terslik yokmu eminmisiniz onların siğil olduğuna

Girişteki yazımda da belirttiğim gibi, yaklaşık 10 sene önce etek bölgesinde (peniste değil) olan siğili et beni sandığım için, ne doktora gittim, ne de herhangi bir şey yaptım. 2007 senesinde başka yerlere yayılmaya başlayınca DOKTORA gittim ve siğil olduğunu öğrendim. 2007 senesinden beri verrrutol, aldara, kriyoterapi, incir sütü, gökçek iksir, dermanoğlu krem, dua ile okutarak tuz sürme, göz taşı suyu gibi ulaşabildiğim her yöntemi ve materyeli denedim ve “çay ağacı yağı” ile sonuç aldım. Benim üzerime düşen sadece paylaşmak. Her nerden geliyorsa, herkese en içten şifa dileklerimle….

• Profile picture of hpvlieczaci hpvlieczaci said 3 years, 11 months ago:

neden olmasin 10 sene ben 5 senedir boğuşuyorum bununlan bağişiklik sistemi zayiftir benim gibi uğrşir bu arada çay ağci yağini denemedim ama bende araştirdim biraz antiviral özelliği çok yüksek ayrica psicolojik olarakta iyi gelmiş olabilir belkide bağişikliği harekete geçmişolabilir kanser hastalari moral ile bağişikliği tetikliyerek kanseri bile yenebiliyorlar olmuyor diye bişey yok