Çay Ağacı Yağı (208 posts)

• Profile picture of Emremre Emremre8p said 3 years, 12 months ago:

ya arkadaşım google a çay ağacı yazıp aratmak bu kadar zor mu?
    Dünya kadar marka var birini seç öğren adresi git al.
    Buraya marka yazarsam reklam yapıyor derler

• Profile picture of william william said 3 years, 12 months ago:

yafff ben cemrenin kini arıom yoksa tabiki var

o zaman cemre çay ağacı yağı yaz google a…

• Profile picture of onurbaşarır onurbaşarır said 3 years, 12 months ago:

cemre nin kendi adında aktar dükkanları var oralara gidin kadıköy de boğa ya yakın bir yerde var google da arayabilirsiniz avm lerde de vardır,kendi dükkanlarının dışında satılmıyor 6 tl lik olan seyreltilmiştir onu değil %100 olan 34 tl lik şişeyi alın küçük mavi şişe,doktora kontrole gittim benim şuan kaşıntı sonrası enfeksiyonum var bir kaç yara çıktı sanırım yağı bol buldum:)abartmayın!!!az az sürün neyse doktor bile şaşırdı benleri görmeyince ben 3 haftadır kullanıyorum resmen o bölgeyi yıkıp yeniden yaptı herkese geçmişolsun….

onur başarır…Çok teşekkür ederim tecrübelerini paylaştığın için.Benim de 3 hafta bitecek normalde 2 haftada 10 tane çıkıyordu.Şu an yeni oluşum belki 3 bilemedin 4 tane var ama çok küçük.Biraz daha devam edeceğim bakalım belki tamamen yok olurlar

• Profile picture of onurbaşarır onurbaşarır said 3 years, 12 months ago:

önemli değil ,reklamcı olmayı göze almak gerek başka türlü birbirimize yardımcı olamayız ben doğal olan bütün alternatİf tıp yöntemlerine varım o yüzden bu yağı kullandım yoksa bir sürü ilacın istenmeden reklamı yapılıyor tavsiye gibi benim yazdığımda dahil bunlara takılmayalım nasıl iyileşiriz ona bakalım;)bende de 2 haftada 10 civarı ben cıkardı birazda psikolojik bir savaş bu virüs bünyeyi güçlü tutmak için motivasyonu düşürmemeye çalışmalı çaba göstermeden hayıflanmak kendi kendimize eziyetten başka birşey değil,ben yaşadım bunu,araara da hala yaşıyorum,şuan yüzdeyüz iyileşmiş olmasam bile olumlu bir gidişat bile beni mutlu etmeye yetti,herkeze iyileşmenin dayanılmaz hafifliğini yaşamalarını diliyorum.

Ben de tavsiye niteliğinde yazayım.Bu virüsü taşıyan arkadaşlar doktora gitmeden çay ağacı yağı ile iyileşmeye çalışmasınlar.Öncelikle tıp gelir unutmayın.Kriyo veya koter işleminden sonra küçülmüş veya zayıflamış lezyonlar üzerinde dha etkili olacağı kanısındayım.Yoksa nohut kadar olmuş bir siğile çay ağacının kendisini 10 sene sürersiniz.

• Profile picture of besyolu besyolu said 3 years, 12 months ago:

kerem mrb, ben birkaç aydır üye olmadan yazılarını takip ediyordum bende 4 aydır siğillerle uğraşıyorum 3 kez yaktırdıktan sonra senin tavsiyenle saf cemre çay ağacı yağına başladım suan 2-3 tane var 4 gundur kullanıyorum kulak çubuğuyla sürüyorum benim sormak istediğim temizlik esnasında kanama oluyor biliyosun buda virüsü dağıtıyormuş sen temizliği nasıl yapıyorsun yani benım sadece etek bölgesinde çıkıyor benim görüşüm orayı purussuz yaptıgımızda tedavi daha olumlu olabilir ama bu seferde kanatıyoruz cvbını bekliyorum..

• Profile picture of maske maske said 3 years, 12 months ago:

sakın ama sakın traşlama. traşla cildinde mikroyırtıklar açarsın. traş bıçağı ile diğer siğilerden taşıdığın virüs de bu yırtıklar aracılığıyla baz epitele yerleşir yeni siğilciklerin olur. ya makasla kısalt ya da tüy dokucu krem kullan.

• Profile picture of besyolu besyolu said 3 years, 12 months ago:

tmm saolasın dostum

Bu virüsün yayılmasındaki en büyük etken jilet veya herhangi cildi tahriş eden bir malzeme kullanılması.Makas dışında hiç bir alet kullanmamanızı tavsiye ediyorum

• Profile picture of kerem kerem said 3 years, 12 months ago:

@besyolu, jiletle temizlik yapmaman gerekiyor. Ben tüy dökücü krem kullanıyorum. Ama tüy dökücü krem de deriyi hassas hale getirdiğinden, kremi sürdükten sonra zayıflayan kılları parmak ucuyla çekerek alıyorum (su tutunca bile bir kısmı dökülüyor zaten). Normalde spatulayla kremle birikte zayıflayan kıllar alınır. Ama hassaslaşan deri, spatulanın kenarı gelince de kanayabiliyor. Kendime göre böyle bir şekil buldum. Aslında makasla kısaltırsan da yeterli olur. Ama ben uygulama yaptığım yerdeki durumu net görebilmek için bu şekilde yaptım. Cildi pürüzsüz yapmanın uygulamayı daha etkin kılacağını düşünmüyorum. Ama kılları temizlersen takibini daha rahat yapaiblirsin. Detayı biraz mıncıkladık gibi:) Sonuç almak için tto yu 1 ay gibi bir süre uygulamak gerektiği için, takip açısından da, kılları tamamen temizlemeyi gerektirecek bir durum yok. Siğillerdeki kızarma, kuruma, yüzeyin yuvarlanması gibi belirtilerle zaten anlaşılıyor siğilin yolcu olduğu. Bu manada 2. haftadan sonra istersen kılları temizleme yoluna gidebilirsin. İlk 2 hafta makasla kısaltman yeterli olur, derim.
    Bu arada, 1-1.5 aydır bende siğilden eser yok ama yine de jilet sürmüyorum.
    Sürme konusunda bir detay daha vereyim; etek, penis ve makat bölgesine tto yu farklı parmaklarımla sürdüm. Bir yerdeki farklı tipte olabilecek virüsü diğer yere bulaştırmayayım istedim. Belki fazla ince elemiş oldum ama yıllarca sonuç alamayınca bu hale geliyor insan. Kulak temizleme çubuğuyla tto sürmene gerek olduğunu düşünmüyorum. Tabii ki, nasıl rahat ediyorsan o şekilde sürebilirsin. Yeter ki yağı sürdüğünden emin ol. Makat bölgesinde siğil olmayan arkadaşlara önemli bir uyarı daha yapmak istiyorum. Siğillerin makat bölgesine yayılmasını engellemek adına, penis ve etek bölgesine tto sürülürken kullanılan parmak ile makat bölgesinde temizlik yapmamaya özen gösterilmesi gerekmektedir.
    Bende özellikle makat bölgesinde çok büyük siğiller vardı. 3 senedir sonuç alamadığım diğer yöntemleri bırakıp 2010 senesinde kriyo-koter yaptırmadığım ve tamamen alternatif yöntemleri denediğim için etek bölgesi ve penisteki siğiller de küçük sayılmazdı. Yani, tto yu büyük siğillerin üzerine uygulayarak sonuç almış oldum. Kağıt üzerinde tto siğili yüzeyden iyileştiriyor gibi görünebilir. Bu da, büyük siğillerde küçüklere göre daha geç sonuç alınır gibi bir düşünceye götürebilir. Fakat deneyimime göre, pratikteki durum bunun farklı olduğunu gösterdi. Büyük-küçük ayrımı olmaksızın, siğiller bulundukları bölgedeki diğer siğillerle aynı anda kayboldular. Bu siğillerde büyüğe saygı, küçüğe sevgi yok. Hepsinin canı aynı derece kıymetli:) Bunu açmak gerekirse, makat bölgesinde 14 günde, penis bölgesinde 3 haftada, etek bölgesinde de 1 aya yakın bir sürede büyük-küçük bütün siğiller aynı anda yok oldular. Bu da iyileşme şekliyle ilgili fikir veriyor. Bence, deri altına işleyen tto daki etken maddeler, sürüldüğü bölgede (küçük siğil, büyük siğil ayrımı yapmadan) belli bir doygunluğa ulaştıktan sonra HPV nin ortamda tutunmasını sağlayan olası kamuflaj yeteneğini ve ortam özelliklerini HPV aleyhine bastırıyor ya da bunları kullanamaz hale getiriyor ve bu sayede bağışıklık sistemi hücreleri HPV’yi elimine ediyor olabilir. Bu yüzden de farklı boyutta olsalar da bütün siğiller aynı anda iyileşmiş olabilirler. Tto 1-2 günlük yüzeysel uygulama ile siğilleri yok etmiyor olduğuna göre, iyileşme deri altında ve tto nun doygunluğu ile meydana geliyor denilebilir. Muhtemelen kriyo-koter uygulamaları ile tepesi budanan siğillerin deri altındaki kısmı yok edilemediğinden, siğiller tekrarlıyor. Yani, defalarca kriyo-koter uygulatmasına rağmen iyileşemeyen kişiler, sadece siğilin deri üstündeki kısmından bir süreliğine kurtuluyor olabilirler. Fakat neticede amaç HPV virüsünden kurtulmak olmalıdır, görünürdeki lezyonlardan değil.
    Özellikle makat bölgesinde siğilleri olan arkadaşlara, kriyo-koter uygulamasına gitmeden önce bu bölgeye (düzenli olarak) 2-3 hafta tto sürmelerini tavsiye ederim. Çünkü deneyimime göre bu bölge, penis ve etek bölgelerine göre, deri özelliklerindeki farklılık dolayısıyla, tto nun en hızlı nüfuz ettiği ve dolayısıyla en hızlı iyileşen bölge. Herkese geçmiş olsun.
    Not: “Kerem” ismiyle yazmam bir şekilde engellenmiştir. Bu yüzden yeni hesapla, aynı isimle yazıyorum. Bu web sitesi, HPV’li olanların deneyimlerini paylaşarak birbirlerine yardımcı olmalarına imkan veren bir platform sunuyor olmasına rağmen, yetki sahibi kişi(ler) tarafından engellendiğimi düşünüyorum. Yazılarımı kendi deneyimlerime ve gözlemlerime dayanarak kişilere karşı değil, HPV’ye karşı yazdım. Çay ağacı yağı ile ilgili bilgiler daha önce yazılanlar arasında mevcuttur. Bundan sonrası, izin verirlerse, deneyimleri konuşturmaya kalıyor.

• Profile picture of kerem kerem said 3 years, 12 months ago:

@onurbaşarır benimle aynı kişi değilsen, iyileştiğine çok sevindim arkadaşım. Benimle aynı kişiysen de, yine de bizbize (benbene) sohbet edelim biraz. Yanlızlık kötü şey ne de olsa. Durumunun tam olarak ne olduğunu bilmeden, hatırlatma babında bir süre daha cinsel deneyimlere koyulmayıp siğillerin diriliş destanı yazabilecekleri bölgeleri gözlersen iyi edersin, derim. Bu süre içinde bir kişiyle cinsel paylaşımın olduysa (vay haline:), siğiller tazelenmiş olabilir. Ayrıca, kıvrım ve kılların arasında gözle görmediğin küçük siğillerin olabileceği bölgelere tto sürmediysen, burada eskiden var olan siğiller büyüyebilirler. Buradan yanlış bir sonuca gidilip, “tto önce yok etti, sonra yeniden çıktılar” sonucu çıkarılmamalı. Tto sürdüğün yerdeki siğiller yok olmuş olsa da, bir süre gözlem yapmak bunun için önemli.
    Kaşıntı olayı 1 aya yaklaşırken bende de oldu. Tto yu aldığım yerden, kaşıntı tepkisine bakılarak saf tto yu saf olarak değil de, günde 1-2 kere, zeytinyağı, badem yağı ya da limon yağından her hangi biri ile 1/1 oranda karıştırıp sürmenin bu sorunu çözebileceği söylendi. Ben de sabırsız olduğum için, günde 1 kere sürmem söylenmesine rağmen günde 2 kere sürdüm. Muhtemelen günde 1 kere sürseydim kaşıntı da olmayacaktı. Bu arada, ben de tto yu karıştırmadan sürdüm. 1 ayda kaşıntı yapmış olsa da, saf tto en etkilisi. Tto kullanımına ara verince kaşıntı da gidiyor zaten. Ben kaşıntı olunca aynısafa kremi kullandım, hemen kaşıntıyı aldı. Tabii başka kremler de sürülebilir. Ayrıca, hayatı esir alan HPV’nin yarattığı sorunlar yanında, kaşıntının rahatsızlığı sivrisinek vızıltısı kalır. Tekrar geçmiş olsun. Bak, ben bile şüpheye düştüm şimdi. Yani sen de tto ile iyileştiğine göre, sen kesin ben olmalısın. Ne de olsa ben tto nun dizaynını ve üretimini kendi DNA kodlarıma göre yapan kişiyim. Yani başka bir kişi de nasıl işe yarar, kafam karıştı şimdi. En iyi ihtimalle sen benim klonum olabilirsin. Çıkar kokusu nasıl olsa. Tanıştığıma sevindim klon kanki. Artık buraların tozunu atarız beraber:)

• Profile picture of william william said 3 years, 12 months ago:

kerem ben hemoroit amliyatıda oldum bu ameliyat benim makat bölgemde siğillendirme yaparmı cunku arada kanıyor.. ve aşıır derecede kasınıyor.. ben hala bi krem kullanmıyorum bana krem onerecek bri arkadas varmı siğilleri beslemeyen kaçşıntıyı giderecek

Arkadaşım senin sorunun doktorluk olmuş.Buradan böyle krem var mı şu varmı diye üstesinden gelemezsin.Siğiller kanama yapmaz.Muhtemelen hemoroid veya türevi bir rahatsızlıktan kaynaklı kanaman var ve bunu çözmen de ancak tıbben mümkün ki bu da doktora görünmen gerektiği anlamına geliyor.