HPV ve PANİK!

Home /

0

HPV ve PANİK!

HPV… Elde ayakta çıkar mı? Bulaşırken tip değişir mi? Siğil yokken bulaşır mı? (16 posts)

• Profile picture of gulce gulce said 5 years, 8 months ago:

selam herkese
    soru 1: bu hpv elde ayakta çıkar mı?

soru 2: bende olan hpv tipini mi bulaştırıım yoksa virüs tür değiştirebilir mi?

soru 3: genelde sorun etme siğiller yok olunca bulaştırma yok gibi bir şeydir deniyor ama bütün internet sitelerinin yada doktorların söyledilerine bakarsan hapı yutmuşuz biz. kesin bulaştırıcıyız her durumda. ben kafayı yemek üzereyim biliyorum ve yardıma ihtiyacım var

• Profile picture of HPV Hede Hödö HPV Hede Hödö4p said 5 years, 8 months ago:

Buyrunuz bildiğimce cevaplar :)

1. Genital bölgedeki siğiller elde ve ayakta görülmüyor fakat elde ve ayakta çıkan siğillerde HPV türlerinden. Neredeyse ikiyüze yakın tipi var meretin :)

2. Sende olan tipini bulaştırırsın. Sendeki 6 bir başkasında 18 olmaz :)

3. Tıbben her durumda bulaştırıcıyız. HPV 6 ile birlikte olan birine tıbben tip 6 taşıyıcısı olarak bakılıyor ve böyle değerlendiriliyor. Bunun sebebi en ufak bir olasılığı bile atlamamak yani bilimsel ve doğru bir yaklaşım. Gözden kaçırılmaması gereken durum bunun %100 bir doğruluk taşımaması. Bu ancak DNA testi ile kesinleştirilebiliyor.

Ek bilgiler :)

Kafayı yemene gerek yok. Tıbbi hesaplara göre, çare bulunamazsa önümüzdeki 10 yıl içinde nufusun %80 ni taşıyıcı olacak. Bilmem anlatabildim mi? Yani işi bilimsel olarak hesaplarsan ayvayı yemişiz. Teoride bittik biz :) Pratik farklı, zira sürekli belirtiyorum. Benim tip 6 taşıdığım kesinleştiğinde son altı ayda birlikte olduğum her insan tip testini yaptırdı ve sadece birinde pozitif çıktı. Hani efenim her birlikte olduğum taşıyıcı olurdu. Tıbbın cevabı: Biz böyle değerlendirir ve testlerle kesinleştiririz… Test sonucu: 6 da 1

Sen şimdi bardak dolu mu dersin boş mu orasını bilemem :) şahsi fikrim ayvayla bir alakamız olmadığı. Şahsen HPV benim hayatım iyi yönde o kadar çok değişim yaptı ki :) ilk bir aylık paniğim dışında iyiki varsın diyorum :)

Yardıma ihtiyacın filan yok :) sana senden başkası yardım edemez, önce bir sakin ol. Elinde çıkan bir siğili bu kadar dert eder miydin? Kaşarlanmış ve kısa sürede siğillerden kurtulmuş ve son zamanlarda birlikte olduğum kimseye bulaştırmamış bir vaka olarak şöyle diyorum :) yemişim hepefeyi :)

Korunmak mı istiyorsun? Bekaret kemeri tak :) İnsanız ve sevişiyoruz, su içmek gibi bir ihtiyaç bu. Seviştiğin sürece, sadece HPV değil yüzün üzerinde zührevi hastalıkla burun burunasın. Yapman gereken tedavi olmak ve kontrollerini ihmal etmemek. Zaten her bayanın belirli aralıklarla rutin kontrol yaptırması tıbben gereklilik. HPV taşııııı veyaaaa taşıma :)

Gülce lütfen sakin ol ve benim geçmişte yaptığım gibi kendini harap etme. Kafayı yedim ve saçma sapan öyle paralar harcadım öyle tedaviler denedim ki :) şimdi popomla gülüyorum. Lazer epilasyondan tut ozon tedavisine, ki HPV tedavisinde hiç yeri olmayan birşeymiş bu ozon :) ama gel görki birileri iyi olur dedi diye onada bayıldım paraları :) DNA testini türlü hastanelerde türlü mekanlarda yaptırdım. Ucuz pahalı bir çok farklı ücret ödedim. Kimi negatif kimi pozitif çıktı. Nedir bu durum dediğimde, alınan parçada yoktur efenim dediler. Tıp ne yazık ki çokda bilgili değil bu konuda. Emin ol sıradan bir doktorun bilgisi senden benden fazla değil. Koter veya kreo ile yakmak dışında mucizevi bir tedavisi filanda yok :) Diyelim ki atlattın tertemiz oldun, yıllarca seks perhizleri uyguladın. Peki ya bir sonraki ilişkin? Elim sende al sana HIV diyebilir bir gün biri, hoop buyur bende de HVS var ceee eee :) korunsanda verdim virüsü korunmasanda nanikkkk :)

Sakin ol yahu :) sıradan bir rahatsızlık ve kısa sürede kurtulacaksın, panik evresinin geçmesi için en iyi ilaç zaman :) 2-3 ay sonra nasıl bakıyor olacaksın durumuna bilemiyorum :) ama bu panik günlerini tebessümle anacaksın :)

Sakin ol :) her derdini her sorununu yaz paylaş bizimle :) bana iyi geldi, umarım seninde işine yarar :)

• Profile picture of kle kle said 5 years, 8 months ago:

Antivirüs, buralarda mısın?

Çöre otu iyi geldi şimdilik bişey yok diyordun, son durumunu merak ettim. Zımbırtılar çıktı mı yine?

Bir de o kadar okudum kafam karıştı. Kimi sitelerde görüşler; eğer siğil çıkan HPV bulaştı ise sana, en geç 9 ayda çıkar diyor. Kimilerinde bağışıklığına bağlı 10 yıl hatta bir ömür de çıkmayabilir hatta çıkmadan vücut bunu yenebilir gibi güsel şeyler var.

Şimdi; bulaştı ve vücut yenemedi diyelim. Bu durumda ne yaparsan yap en geç 9 aya çıkacak bu meretler ve çıktıktan sonra en fazla 2 sene kadar uğraşıp baskılayacak mısın bu virüsü, yoksa

Hiç çıkmadan da baskılayabilecek misin?

Ve son soru bulaştı ve virüse savaş açtın ne kadar zamanda yenip yenmediğin belli olur acaba?

HPV bilir kişileri :) cevaplarınızı dört gözle bekliyorum…

• Profile picture of tulpe tulpe said 5 years, 8 months ago:

bende bircok yerde okudum bi site 10 senelik bi gecmisin faturasidir diyo bi site 9 ay sonra cikan kondilomlardan sonra anlasiliyor diyo bi site bir iki haftaya yakin sürede cikar diyo ..hpv virusu enfekte olduktan sonra kac haftada cikiyor?bide erkan sen bilirsin simdi hpv testi yaptirdik negatif cikti diyelim bu artik virusu yendiginin belirtisimidir yoksa yok olum hemen gevreme hala tasiyicisin cani istedimi yine ugrar misafirperver ol mu demektir cevap lütfennn..

Bu soruların cevaplarını bende pek merak edip ona buna sormuş doktor doktor gezmiştim :) Profundan tut uzmanına kadar hepsi ayrı telden çalıyor. Tıb dünyasında dahi tartışma konusu bunlar. Benim şimdiye kadar okuduğumdan, sorduğumdan, soruşturduğumdan bir araya topladığımdan şöyle yorumluyorum :)

Tıp her HPV’liyi ölene dek HPV taşıyısı ilan ediyor. (Bunun sebebi henüz kesin verileri olmaması.)

Her HPV’li ile birlikte olanıda HPV taşıyıcısı ilan ediyor. (HPV taşıyorsun ama yinede test ile kesinleştirelim diyorlar ve kesin sonuç bu testler ile ortaya çıkıyor.)

Genel kanı virüsün vucuda girişinden itibaren 9 ay içerisinde siğillere sebep olduğu. Burada unutmamak gerek nokta şu; her HPV siğil yapmaz. Farkına bile varmaz taşırsın. Bu nedenle bayanların kontrollerini aksatmaması oldukça önemli.

Siğiller yok edildikten bir süre sonra bağışıklık sistemimiz baskıladıysa siğiller tekrar görülmüyor. Bu durumda subklinik denilen belirti vermeyen taşıyıcılar oluyoruz.
    Bu tip taşıyıcıların bulaştırma oranı nedir, böyle bir risk var mıdır gibi sorulara ne yazık ki net cevap verecek birileri henüz mevcut değil :) Cevap verene itiraz edecek yığınlada uzman var. İtiraz eden uzmanlarada itiraz eden yığınla uzman olacaktır :)

HPV testi yaptrıdın ve negatif çıktıysa, bakınız benim gibi :) sevinebilirsin en azından ben çok sevindim. Hemen belirtmem gerek, doktorlarım alınan parçada bir sorun olacağını belirttiler. Altı kez test yaptırıp farklı sonuçlar elde eden bendeniz “Öperim len sizin biliminizi” nidası ile bir daha ne test yaptırdım nede HPV’yi sorun ettim :)

Diyelimki bende siğiller tekrar etti, kimse bunun nasıl olduğunu anlayamayacak. Belki tekrar enfekte olmuş olacağım, yeni bir ilişkim al bakalım sana tekrar verelim HPV diyecek :) Terside olabilir, bağışıklık sistemim bir sorun yaşayacak ve siğilciklerim geri gelecek. Aslan doktorda demiştim ben sana gitmemiş işte geri geldi diyecek :)

Karmaşık mı geldi şimdi bunlar :)

Buyrun efenim karamsar olun, şöyle düşünün. Evet, HPV’lisin ve böyle ölüp gideceksin, kimseyle sevişme yalaşma yoksa onlarda olur :) Siğillerin çıkarsa dondurt, rahim ağzında sorun varsa yaktırt. Hatta aldır rahmini gitsin :)

Peh :) bir çok insanla birlikte oldum ve henüz kimsede bir belirti görünmedi. Umarım görünmezde. Kimse benden öcü diye kaçmadı, elbette birlikte olmamayı tercih edenler oluyor ama kimin umurunda :)

Efenim bakınız şunun şurasında 4-5 ay sonra bu kadar sakin olabileceksiniz :) şimdi biri bana çıkıp “Bende hepefe var mıy mıy” filan dese. Pişti! Senide yerim hepeveyide diyebilirim :) Zira tecrübeli hepefeli dünyada on kaplan gücünde oluyor :P

Geçecek gidecek yahu :) sakin olun. Büyütülecek birşey yok :)

bence bilim adamlari bu ise kafa yormasalar gelecek nesilller hpv ile baya hasir nesir olacaklar ..kesin cözüm istiyoruz..dra da bugun dedim yakinda cikacak dedi insallah dedim bekliyourz 4 gözle tedavi amacli asiyi..

Lazer ile tüyleri aldirirken(hpv li bölgemizden ) biz bu Allahin cezasi hepefelerimiziiiiii lazer aletine bulastirrirmiyiz?y

umarım bulaştımıyoruzdur çünkü ben lazer yaptırıyorum aynı zamanda. yani geçen hafta öğrenene kadar.

• Profile picture of jolly jolly said 5 years, 8 months ago:

Umarım bulaştırma yoktur ki bence yoktur :)
    Bu konuda dermatolog bir dr. ile aramda geçen diyalog şöyle idi (konu lazer olmasa da hpv’nin insan dışı bir şeyden geçip geçmemesi hakkında)

Ben Dr’a gitmeden önce bazı sitelerde, hpv tedavisi ile ilgili yazılar okurken şöyle bilgilerle karşılaşmıştım:

-hpv tedavisine başlayınca eski iç çamaşırları atılmalı, yenilenmeli

Dr.a böyle bir yazı okuduğumu ve doğruluğunu sordum. O da böyle bir ihtimal olmadığını. Adından da anlaşıacağı gibi (Human Papilloma Virus : insan papilom virusu)
    sadece insan üzerinde yaşayabildiğini eşya ve objeler üzerinde varlğını sürdüremediğini açıkladı.
    Tedavi olduğum dr. da virusun insandan (ya da canlı bir hücreden canlı bir hücreye ekme yoluyla geçebileceğini) -ki ekme dediği şey de bizim mikroskopik yırtıklardan (hani cinsel ilişki esnasında oluşabilecek veya jiletle oluşturulabilecek) giriyor virus diye tabir ettiğimiz durum-
    Aileme söyleyemediğimi bunun cinsel yol dışında geçme şansı var mı dediğimde de: ağdayla bulaşabilir veya elinde çıkmıştır o şekilde bulaşabilir, böyle bulaştıranlar da var dedi.

Tulpecim bulaştırmazsın korkma :) Yinede sen ihmal etme söyle hpv taşıdığını için rahatlasın :)

Jolly doktorlarımız çok anlayışlı bu konuda :) zaman zaman aile huzuru kaçmasın diye hamamdan bulaşıvermiştir, ağdadandır diyorlar :) Sadece cinsel yolla deseler olay çıkacak :) Düşünsene evli bir çiftin durumunu :) Hamamdandır efenim hamamdan :) Yoo yoo ağdadan :)

bulasilik varken denize yada havuza girebilirmiyiz?

elma sirkesinin gercekten faydasi varmi varsa kac kere uygulanmali benim kukum sanki lekeli elma gibi cikti ortaya ya ziraai tarim ilaclari alasim üserine dökesim var =((((denize girilebilirmi sorumada cevap erkannnnnnnnnn ses ver …

• Profile picture of merlox78 merlox78 said 5 years, 8 months ago:

arkadaslar bol bol D vitamini alın. yaklasık 18 kanser turu uzerınde etkısı bılımsel verılerle kanıtlanmıstır. ayrıca B vitamini bu hastalık için önemli. immunex gibi sacmalıklara inanıp para vermeyın. immunex maya hucre duvarından yapılan ve kısmen etkısı olan bısey. B vitamini hpv ye karsı ıyı dırenc olusturur unutmayın