Ağzımda, dilimde, dudağımda HPV :) (49 posts)

Topic tags: Ağızda HPV, karnıbahar
  • Profile picture of podo podo said 4 years, 11 months ago:

genital bolgede cikan ama hpv olmayan sigil de mi varmis yani?

• Profile picture of maviayse maviayse said 4 years, 11 months ago:

aloe, geçmiş olsun.sadece sorularından biriyle ilgili kendimden bir bilgi vereyim. Benim genital bölgemdekilere de doktor önce bunlar hpv’den değil demişti, sonra tip 16 tespit edildi. Belki hala iki olay alakasızdır, bilemiyorum. sadece tedbirli ol diyorum.

• Profile picture of Mistake Mistake said 4 years, 10 months ago:

Arkadaslar Genele Yazıyorum.
    Hayat Herseye ragmen yasamaya deger..
    Oncelikle hpv ye enfekte olmussaniz kacis yok ama dunyanin da sonu degil bu
    Bende hpv enfekteyim yasam devam ediyor.. arica interneti cok fazla karistip kafanizi da karistirmayin oradaki resimler filan cok ileri safhadaki kontol edilmemis goruntuler cok fazla internet karistirmayin dogrudan belirti varsa cildiye doktoruna gorunmenizi bayanlarda ise jinekologa gitmelerini en az yilda 1 defa smear testi yaptirmalarini siddetle oneriyorum zaten uzman doktorlar bu konuda hastalarini bilgilendirecektir pisikolojik bunalima girmenin de bir faydasi yok cunki cok agir hasarlar veriyor kislere sakin ama sakin internete bakip dunayayi kendinize harap etmeyin
    .. eger kontrol altinda tutabilirseniz ilerlemesini engellersiniz
    ozel kliniklere de gidip o buyuk paralari vermeyin belki Dna Toplemesini yaptirabilirsiniz baska turlu para harcamayin devlet hastanelerinin cildiye bolumleri bunabakiyor ve tedavisini yapiyorlar yakma islemi de cok basit dondurma yoluna gidiyorlar eger ilk asamada ise bu tabi doktorun gormesi ile oluyor
    yazilari okuyorum bazi arkadaslar yaziyorlar ben oral sex yapmadim dilimde var bu opusme ile partnerden geciyor arkadaslar. cinsel yolla hemen geciyor gecmiyor diyen varsa bilmiyorum surtunme yolu ile cilt temasi ile geciyor ben bir defa hpv enfekte ile birlikte olan birinin kesin kaptigini dusunuyorum .
    Ama panik yok paniklerseniz baska hastaliklari da tetiklersiniz allah korusun beterin beteri var Aids var Hepatit b var ki cok tehlikeli yine bu korunma ile ile bir turlu engellenebiliyor tamamen yok edilemiyor bunu unutmayalim .
    Arkadaslar bu tur korkulu ruyalari gormemek icin Tek eslilik her zaman tercih edilmesi gereken dogru yol. kaptiktan sonra bilerek yada bilmeyerek baskalarina da tasimak bulastirmak ise daha vijdani bir mesele
    Herkese gecmis olsun insallah tib ilerde bu derdin de ilacini gelistirir

• Profile picture of sorry sorry said 4 years, 10 months ago:

Mistake
    sen bu işi aşmışın tebrik ederim,keşke sen gibidüşünebilsem.hakkaten yaklaşımın çok doğru.ama benmi yanlış anladım;öüşmeylede mi geçer dedin?

Sorry Evet derin Opusme esnasında partnerınde vırus varsa evet
    Genelde agız ıcınde ve dıl altında dudaklarda yasıyor bu vırus ciddi sutrunme ve salgılma ıle bulasır
    Eger bulasma olmadıysa ınsalah olmaıstır dıkkaet tek eslılık en dogrusu en azından kabus gormez ıcın rahat uyursun kardesım ..
    Unutma doktoruna gorunmeden herkım ne derse yanlıs olabılır once tıbba guvenmelıyız ..

• Profile picture of kanka kanka said 4 years, 10 months ago:

arkadaşlar şimdi baktımda ağzımda dilin son kısımlarında görmektede zorlanıyorum. karnıbahar şeklinde gibi geliyor bana acaba hpv olabilir mi ve bunu kız arkadasıma geçirmiş miyimdir.?? sucsuz gunahsız kız arkadasıma?? bide bu aşı yapılsa dahi bulaşma riski fazlamı??

Insallah degildir kafan rahat etmesi icin bir kbb hekimine goster
    en azindan icin rahat eder degilsende sevinirim bu musibete bulamamanin en guzel yolu tek eslilik arkadasim …
    kesin ve net soyluyorum tek eslilik yolundan sasmayin ki hem vijdaniniz kem kafaniz rahat olsun

• Profile picture of kanka kanka said 4 years, 9 months ago:

sagol mistake gittim kbbye popilloma dedi. bulasıcımıdır dedım hayır dedı??? dilimin altında bole kamerayla gösterdi bana bu dedı burda durur istersen alırız ama bulasıcı değil dedi. bide ben baya bi ters oluyorum bu tek eslilik olayına her halikarda tek esli de olsam sevdiğime bu hastalığı bulastırıyorum zaten benı kahreden de bu ya. her gun vicdan azabı cekiyorum. aklıma geldıkce unutmaya calısıyorum. cok kızıyorum kendime moralmen bıtık durumdayım anlayacagın herkese gecmıs olsun ınsallah bu hastalıktan kurtuluruz.

• Profile picture of Deleted User said 4 years, 8 months ago:

kanka cok ıyı anlıyorum vıcdan azabını hepız yasıyruz cunku.
    bende bı ıyı oluyorum kendımı motıve edıyrum bı bakıyrum darma duman olmusum. önemlı olan bılınclı olmamız bızde neyın oldugunu nelerın bekledıgını bılıyor olmamız onlem almamız.
    bişey merak edıyorum bu vırusu kapmıs olup daha sonra atlatan varmı hıc bıldıgınız yanı vucudu onu yenmıs olan varmı. bıde bıyerde okumustum hpv lı olsanda ası yaptırsan bı nebze tedavı edıcı ozellıgı varmıs dıye ama nekadar dogru bılmıyrum bılgınız varmı hiç özellıkle vücüdü bu vırısı atan varmı tamamen onu merak edıyrum.

• Profile picture of Dr. Aytaçkes Dr. Aytaçkes said 4 years, 8 months ago:

karnıbahar seklinde olan lezyonu bir kbb Kulak burun boğaz uzmanı görsün mutlaka
    bunu dikkate almak gerekir
    bunun altından daha ciddi problemler de çıkabilir
    dr aytaç keskineğe

• Profile picture of silver33 silver33 said 4 years, 8 months ago:

aytaç bey öncelikle bu kadar bilgiyi bizimle paylaştıgınız için çok teşekkürler ben birşey sormak istiyorum e-lab da agızdaki hpv içinde de test yapılıyormu?

bize ornek geldiği zaman her zaman hpv çalışabilirz. bunun özel bir transport yeri var. bununla bize ulaşan her türlü sürüntü, lezyon veya biopsi materyalinden çalışabilir.
    yalnız benim size önerim karnıbahar tipi lezyonlar dilin ve ağız mukozasının başka hastalıklarında da görülebilir. bu sebeple bir kbb uzmanı size görsun

• Profile picture of kanka kanka said 4 years, 8 months ago:

doktor bey ben süphelendim ve kbbye gittim benim dil altında popilloma olduğunu söyledi. bulaşıcı mıdır dedim yok dedi?? doğrumudur?? yani sevgilimle öpüşerek bulaşabilir mi??

papillom ayrı bir şey HPV ile karıştırmamak lazım. peki tedavi için ne onerdi

• Profile picture of kanka kanka said 4 years, 8 months ago:

o oyle dedı orda bır zararı olmaz dedı ama istersen koter ıle amelıyat yapar alırız dedı acaba bu popilloma (ince yassı yaprak gibi iki tarafını da görebiliyorum ) hpvden mı kaynaklanır? veya ne gıbı tedavı yontemleri olabılır?? ne yapmam lazım acaba baska bır doktora daha mı gostersem??