Sirke ile siğillerimi yok ettim… (119 posts)

Topic tags: Siğiller ve Sirke, Sirke ve HPV
  • Profile picture of majidmrat majidmrat said 4 years, 12 months ago:

merhaba arkadaslar.

ilk once hepinize buyuk gecmi$ olsun. benim yakla$ik 1,5 senedir penisimde 4 tane sigil vardi ama bir turlu doktora gitmeye firsatim olmadi.Bundan bir hafta once sigil hakkinda ara$tirma yaparken youtube sitesinden bir video buldum

Home treatment for Genital Warts – Wart Removal dye ba$likli bir video:

http://www.youtube.com/watch?v=Fh1HixH3B7E

videoyu yapan da elma sirkesi ile nasil sigillerden kurtuldugunu anlatiyor.

bende bi deneyim dedim. sirke,pamuk ve yara bandi aldim . pamugu sirkeye batirdim ve tane tane sigil ustune kouyup yara bandi ile sabitledim ve yarim saat biraktim uzerlerine . tabiki yandim biraz ama i$e yaradi . sadece bir kere uyguladim ve birgun sonra sigiller siyahla$ip du$tu .

$u an iki gun felan gecti ve bisey cikmadi tekrar ve in$allah tekrar cikmazlar.

sizce bu tedavi yontemi nasil? ya bilmiyorum tekrar cikarlar diye korkuyorum?

yurtdi$inda ya$iyorum onun icin biraz turkcem kotu ve turkce harfler klaviyem yok ondan affiniza siginiyorum.

herkese gecmi$ olsun arkada$lar.

• Profile picture of hepevekabus hepevekabus said 4 years, 12 months ago:

majidmrat slm yazını okudum gerçekten işe yaradığını söylüyorsun.Sirke hakkında birşey bilmiyorum ama gerçekten nasıl oldu

slm hepevekabus .

yukarida anlattigim gibi sirke ,pamuk ve yara bandi aldim.

sigili kapatacak kadar pamuk alip sirkye batirdim sonra sigilin uzerine koyup yara bandi ile sabitledim. yakla$ik yarim saat falan biraktiktan sonra sabunla yikadim.

tabi biraz yandim . bi muddet sonra sigilerim siyahlasti sonra ertesi gun kurup du$tu.

yaklasik bir hafta once uyguladim ve $u an sigiller yok in$allah tekrar cikmazlar : )

Çok iyiymiş dilerim birdaha çıkmazlar.Bende de siğiller var ve bu hafta yaktırma olayına gıdıcem .Denemek gerek ozaman değilmi .Bu konu hakkında arkadaşların düşüncelerini merak edıyorum bakalım ne dıyecekler.

cok tesekkur ederim size de acil $ifalar diliyorum ve iyi haberlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler .Bu siğillerden dilerim bende kurtulurum elma sirkesini denemek gerek..

• Profile picture of doktorbuNEEE doktorbuNEEE said 4 years, 12 months ago:

vee işte bir hefeveli daha. sloganınızı biliyorum "keşke hiç gelmek zorunda kalmasaydım/ kalmasaydık" ama madem burdayız bakalım neler yapabiliriz el birliğiyle:)) bu sirke işi benim aklıma yattı gibi çünkü sirke neredeyse mucize bir sıvı diye anlatılır hep. bence erkek arkadaşlar kesinlikle en az 1 siğilde denemeliler.neler denemedik ki demi:) aslında ben de denemeyi çok isterim ama doğa kanunlarına aykırı :D bantı nasıl yapıştırcam bilemedim

• Profile picture of Genital Siğil Genital Siğil said 4 years, 12 months ago:

majidmrat 1,5 sene maşallah yani
    eğer ben 1,5 sene hiçbişey yapmasam herhalde heryerimde çıkmış olurdu
    sirke tedavisi ilk defa senden duyuyorum zaten bi onu denememiştim sayende birde bunu deneyeceğim :))
    paylaşım için teşekkürler geçmiş olsun.

te$ekkur ederim genitalsiil.

aslinda bir tane ciktiktan sonra jiletle tra$ olmu$tum ve kanami$ti ondan sonra zaten 4 oldu , sigil oldugunu ara$tirarak ogrendikten sonra cok dikkat etmeye basladim.yani jiletle degilde makas kullaniyordum . biliyorsunuz sigilin cogalmasi icin genelde kanmasi yada tahris olmasindan sonra cogaliyorlar .bende buna onem gosterdim .bi de utaniyordum acikcasi doktora gitmekten ama allaha $ukur $u sirke i$ini tesadufen buldum da sigiller yok oldu ve in$allah tekrarlamaz.

acil $ifalar diliyorum sana .

• Profile picture of pooly pooly said 4 years, 12 months ago:

merhaba arkadaşlar bende mu illetin madurlarındanım. muayene oldum fakat koter ile yakma işlemine 700 tl istiyorlar bu doğrumu bana yardım ederseniz. sevinirim.

acil tarafından şifa dilerim :) bence 700 tl abartı bir rakam. sanırım birilerinin siğilleri birilerinin ekonomik anlamda iştahını kabartıyor. biraz daha araştır derim

• Profile picture of paranoyakinsan paranoyakinsan said 4 years, 12 months ago:

700 mü çok fazla ya. gerçi bu siğillerin yaygınlığına, büyüklüğüne bağlı sanırım. ama erkek arkadaşımın kasık bölgesinde vardı. sanırım 10 tane kadardı. 150'ye yaktırdı diye hatırlıyorum. daha az da olabilir ama kesinlikle 150'den fazla değildi. ayrıca sonradan çıkan bazı siğlleri de ücret almadan yaktılar.

• Profile picture of pooly pooly said 4 years, 12 months ago:

peki ilk nasıl başlamalı anlamadım ki ben ayrıca evliyim ve eşime bulaşmaması için ilişkiye bile girmiyorum. evliliğim nerdeyse bitecek arkadaşlar.

kadın hastalıkları uzmanına danışabilirsiniz. sanıyorum henüz virüs bulaşmamış kadınlarda aşı koruma sağlıyor. evliliği bitirme pahasına ilişkiden uzak durmak HPV den daha büyük bir kayıp olur

• Profile picture of denizdeniz denizdeniz said 4 years, 12 months ago:

arkadaşlar selam herkese,
    bu sirke olayını okuyunca aklıma yıllar öncesi ile ilgili bir şey geldi.tıp dışında ki tedavileri 2.sırada tutan biri olmama rağmen hatırlıyorum sanırım 95 yılıydı bir kıaz arkadaşımın elinin üstünde siğiller vardı ve ona ailesinden birileri idrarını sürmesini söylemişti.böyle bir konu geçtiğini hatırlıyorum.ama yapmışmıydı yapmamışmıydı hatırlamıyorum .deneyin demiyorum çünkü bu ciddi bir konu ancak;sirkede asit olduğu ve idrarda aynı şeyi içerdiğinden dolayı acaba bu sirke olayı gerçekten ast içeriğinden dolayı ordaki siğili yakıp,kurutma özelliğimi taşıyor diye düşünüyorum????