Selam bende geldim :) (11 posts)

• Profile picture of sidelya sidelya said 5 years, 4 months ago:

Merhaba arkadaşlar. Siteyi yeni buldum. Evet maalesef bende hpv liyim. yaklaşık 10 aydır makat çevresinde siğilleri farkettim bende fakat umursamadım. 2 ay önce büyümüş ve çoğlamış olduklarını gördüm. Netten yaptığım araştırmalarda delirdim tabi ağladım ağladım… İlk kadın doğum doktoruma gittim hemen. Bir ilaç verdi yakıcı bir krem. Sabah akşam sürmemi söyledi siğillerin üstüne bastıra bastıra tabi kulak çubuğuyla. 15 sürdüm resmen 15 gün işkence çektim. Bir güzel yaralar oluştu su topladı. Oturup kalkamkta öyle canım yandı ki anlatamam. Daha sonra şuan gittiğim özel hastaneye gittim cildiye uzmanına ve aynı gün kadın doğum uzmanına. Cildiye doktoru küçük siğillerde krioterapi + aldara krem ile çok güzel sonuçlar alındıgını söyledi. Bütün testler yapıldı hiv dahil. Çok şükür bunlar temiz çıktı. Aynı gün krioterapide yapıldı. Aldara kremide aldım ve evime geldim. Krioterapiden 3 gün sonra aldaraya başlamamı söyledi. Bu arada tabi batticon ve bactroban krem sürdüm. Siğiller 3 güne kalmadan simsiyah oldu kabuklandı ve düştü. Aldaraya devam ettim. Tabi kadın doğum muayenesinde de hem smear testi alınmıştı hemde hpv geno tipleme testi için sürüntü alındı. 1 ay sonra gittim doktora tekrar. Smear testim çok şükür ki temiz çıkmıştı. Fakat tip tayini yüksek onkojenik risk olduğu bilinen tip-31 çıkmıştı. Ben epeyce korktum diyebilirim. Sanki kanser olmuşum gibi yada kısa zamanda olacakmışım gibi bir his :(( kötü bir durumdu cidden. Fakat gerek kadın doğum doktorumun gerekse cildiye doktorumun güzel ve olumlu yaklaşımları içimi rahatlattı. Aşının koruduğu tipleri kapmadığım için hemen aşı olmam söylendi. Aşının ilk dozunu oldum. Minik çıkan 3 siğilde bu kontrolde tekrar donduruldu. Kadın doğumcum ise benimle konuşmak istedi. Yüksek riskli tip taşıdığımı, bu illaki ilerde kanserleşme olacağını göstermediğini, bunu vücudundan tamamen bile atabileceğimi söyledi… ve ekledi… Düzenli kontrollerin devam edecek. 6 ayda bir smear testi yaptıracaksın. Smear testinin temiz çıkmasına rağmen ben birde senede bir kere kolposkopi yaptırmanı öneriyorum. Çünki smear testinin %15 gibi bir oranda yanılma payı olabiliyor. Kolposkopi ise %99 kesin sonuç. Biliyorsunuzdur kolposkopiyi ama ben kısaca söyleyeyim yinede arkadaşlar. Kolposkopi, rahim ağzını bir araçla 40 kat fazla büyüteç gibi birşeyler gözlemlemek. Herhangi bir hücre değişikliği varmı yokmu ona bakılıyor. Bunu senede bir kere yaptır ve keyfine bak dedi doktorum. Şuan mı ? Şuan gayet iyiyim, siğillerim yok, düzenli beslenmeye ve en önemlisi kafama takmamaya devam ediyorum. Birde acizane bir tavsiyem var arkadaşlar. Doktorlarımın önerdiği üzere ben bitki çaylarıda içiyorum. Kuşburnu- ekinezya-civanperçemi-ısırgan çayları. Ve ayrıca biz burdan başka sitede de arkadaşlarla paylaşıyoruz. Bağışıklık sistemi güçlendirmek için Çöerek otu+ bal karşımı yiyoruz sabah ve akşam. Bağışıklığa çok fazla faydası var. Bende ayrıca ısırgan tohumu+bal karışımınıda yiyorum. Ve düzenli spor. Bu hastalığın en önemli tedavi ek şekli MORAL. Kesinlikle moral şart arkadaşlar. Bir virüs bizden dahamı kuvvetli,, ben hiç sanmıyorum… İstediği kadar inatçı olsun no problem. Düzenli kontrol ve moralle yeneceğiz bu hastalığı. Hepinize çok çok geçmiş olsun Allah şifa versin… Kalın sağlıcakla arkadaşlar….

• Profile picture of HPV Hede Hödö HPV Hede Hödö4p said 5 years, 4 months ago:

Sidelya selam :) hoşgeldin veeeee keşkee hiç gelmeseydin :)

Sakin ve durumu kavramış bir hepeveli olarak aramızdasın :) çok sevindim bu halde olmana :) dert edecek bir durum değil, sakin sakin kontrollere devam. Sen dert etmezsen sana bir zararı olmuyor bu meretlerin :) Benim minicik basit siğillerim vardı ve kriyoterapiler sayesinde yok olup gittiler. Gelip gidiyorlar yani :) dert edecek birşey yok :)

Tekrar hoşgeldin :)

Teşekkür ederim arkadaşım sağolasın. Hepinize çok geçmiş olsun…

• Profile picture of patolojik patolojik said 5 years, 4 months ago:

hoşgeldin sidelya…

• Profile picture of entropy entropy said 5 years, 4 months ago:

hoşgeldin sidelya ve verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

Hoşbuldum arkadaşlar hepinize ben teşekkür ederim asıl :)))

• Profile picture of SigilCan SigilCan said 5 years, 4 months ago:

Sidelya arkadasım hosgeldin, bende bu sütede yenıyım ama gec buldugum içinde pişmanım, full moral motivasyon ve arastırma ile bu hastalıgı yok edecegimize inanmalıyız…

Kesinlikle emin olabilirsin yeneceğimize can..

• Profile picture of SigilCan SigilCan said 5 years, 4 months ago:

canımsın…bu sözün bile beni motive etti…

• Profile picture of jolly jolly said 5 years, 4 months ago:

hoşgeldin sidelya :) keşke gelmeseymişin :)
    Siteye yeni gelmiş olmana ragmen tecrubelerinle bizleri aydınlattın, bakıs acınla motive ettin, teşekkürler :)

Sizlerde sağolun arkadaşlar. Yakında kurtulduk diye avaz avaz bağıracağız burada eminim ben :))